Sledujete ráda nové trendy nejen v módě, ale také v účesech? Pak by vaší pozornosti určitě neměly uniknout Boho waves neboli bohémské vlny. Tento ležérně rozvlněný look se stal žhavým trendem letošních přehlídkových mol světových značek a rychle získává na popularitě. Nečekejte na léto, ale noste Boho waves už dnes.

TypyVíce o tomto novém trendu, jak na něj a s čím jej kombinovat, vám prozradí vlasová stylistka a odborník na péči o zdravé vlasy Jana Burdová, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia v Teplicích a Art designérka značky Redken.

Jaké jsou Boho waves?

Boho waves bezesporu nahradí hit loňského léta Beach waves, přičemž Boho waves jsou na rozdíl od Beach waves uvolněnější, splývavější, vzdušnější. Představují nový styl ženy – uvolněný, bezstarostný, sexy, romantický a hlavně svobodomyslný.

Jak si Boho waves vytvořit?

Vytvoření tohoto nového trendu není nikterak složité, přičemž ideálním pomocníkem je kulma střední velikosti. Natáčejte vlasy tak, aby hlavní objem nebyl v partiích u hlavy ale tak 15 cm od kořínků. Boho vlny nesmí vypadat příliš načančaně. Jak toho dosáhnout? Správnou Boho vlnu nechte směrem ke konečkům povolit. Natáčejte vlasy na kulmu nepravidelně, směrem ke konečkům uvolňujte napětí, nebo nechte konce nenatočené. Nakonec vlny lehce pocuchejte prsty a dokončete dokonalý look pomocí vhodného stylingu. Z mé zkušenosti na Boho waves nejlépe funguje Redken Ruffle up14. Rozetřete důkladně dost produktu v dlaních a aplikujte na vlny směrem shora dolů. Správné Boho waves nemají objem u hlavy, takže neriskujete zplihlý dojem. Ruffle up14 vlasy mimořádně dobře strukturuje do sexy ležérního stylu.  Pokud chcete vyzkoušet Boho waves v čisté podobě, udělejte si rozhodně pěšinku uprostřed.

Líčení

Make-up ke stylu Boho je mimořádně cool, svěží a zároveň jednoduchý. Čistá světlá pleť, přirozené obočí, jemně růžové rty. Oči mohou zůstat nahé nebo tmavé, kouřové, inspirované Rock & Roll stylem.

Co si obléct k Boho waves?

Jednoduché siluety, splývavé materiály, volné střihy. Tak, jako vlají dlouhé vlny ve větru, ať se vznáší i vaše oblečení. Obujte sandálky nebo žabky. Potištěné materiály, krajky, průsvitné látky. Kombinujte svůj styl tak, abyste se cítila svobodná, uvolněná a sexy.

Kde můžete najít inspiraci?

Jak již jsme zmínila v úvodu nový trend Boho waves doslova pohltil přehlídková mola. Hlavními představitelkami nových kolekcí se tak staly ženy v dlouhých vlasech, upravených do vln, které jako by evokovaly Kalifornii šedesátých a sedmdesátých let. Ztělesňovaly náladu letních festivalů, inspirovanou Hippie stylem, mládím a nedokonalou lehkostí. 

Typy

Elegantní Hippie vlny od Alberty Ferretti a Emilio Pucci.

Typy

Inspirace kalifornií a indiánské vlivy se promítly do tváří a vlasů modelek Narciso   Rodrigueze a vytváří silný bohémský look.

Typy

Boho waves u Coco Chanel byly tvarované kolem tváře a doplněné strukturou pramenů. V kombinaci s růžovou rtěnkou dávaly modelkám vice pařížský styl. Ultra světlá pleť městskému stylu Boho padne jako ulitá. Cool girl od Nicole Miller přidává do života vice Free stylu.

Typy

Zažít Woodstock, tak by se dala popsat nálada modelek Marcheza. Tmavé oči, světlá pleť a Boho waves s pěšinkou uprostřed. Barva vlasů hraje všemi odstíny přírodní blond, zesvětlené jen slunečními paprsky

Typy

Krásné měkké vlny sepnuté v jednoduchém ultra-dívčím stylu vyvolávají letní náladu. I na naší severní polokouli, kde je léto ještě daleko. Nečekejte na prázdniny a vytvořte si slunečnou náladu svým účesem a make-upem. Inspirujte se třeba tímto účesem modelek z jarních přehlídek od Valentina.

Typy

Éterická silueta a nepřítomný vzhled modelek Franceska Scognamiglio podtrhuje snová blond barva – nejsvětlejší -zlaté mědi. Sytá měděná barva boho waves od Sonii Rykiel evokuje sexualitu let sedmdesátých. Smyslné vlny hodně textury ve vlasech a kouřové oči vytváří nadčasovou krásu.

Profil - Jana Burdová

  • Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame
  • Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.
  • Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková.

 

Reklama