m

Bohémský styl patří letos ke klíčovým trendům a prolíná se většinou kolekcí. Kdo jej však dotáhl do dokonalosti, byla návrhářka Veronica Etro. Pojďte se podívat na její přehlídku a trochu se zasnít. Pokud ucítíte vůni exotiky, dálek, žhavého písku a rozpáleného slunce, pak jste tou správnou bohémkou.

Návrhářka Veronica Etro má specifický rukopis, který se odráží v její tvorbě. Otevřeně přiznává, že není nakloněna moderním technologiím a sériové výrobě. Preferuje ruční práci a vše zdánlivě nedokonalé, co nese stopu lidské ruky.

Nejinak je tomu i u její nové kolekce jaro/léto 2015, která prošla jejím vlastnoručním zdobením, pletením, barvením a stříháním. Modely vzdušné jako jarní vánek se vyznačují jemnými texturami, precizními výšivkami a smyslem pro bohémskou lehkost.

„Myslela jsem na ženu žijící samotnou v poušti,“ řekla Etro v zákulisí. „Jsem inspirována energií, která vyplývá z bytí v přírodě v jejím nejdivočejším stavu.“

Kolekce dýchá elegantním hippie stylem 70. let. Typickým jednoticím prvkem jsou indiánské motivy i doplňky, jako jsou péřové náhrdelníky, třásně a korálky. Nadýchané vrstvy transparentních látek, vznášejících se při chůzi, kombinuje s vyšívanými vestami, velkými přehozy a ponči.

Co se barevnosti týká, převládají matné, vybledlé tóny, jako by byly vyprané a sušené na zářícím slunci.

Záměrem bylo, aby látky působily měkce a obnošeně, proto prala i to nejjemnější hedvábí, aby dosáhla tohoto účinku.

Co myslíte, jak se jí to povedlo? Nosila byste takové šaty?

Italská návrhářka Veronica Etro se narodila v Miláně v roce 1974 ve znamení Berana. V roce 1997 absolvovala Central St Martins College of Art and Design v Londýně. Rok po studiích, kdy získávala zkušenosti u jiných designérů, nastoupila do rodinné firmy, která se dlouhodobě módou zabývá.

Svou první kolekci představila v roce 2000 a okamžitě zaujala. K jejím největším vášním patří cestování, fotografování a moderní umění. To vše ji inspiruje a odráží se v jejích kolekcích.

Foto: InStyle.com

Čtěte také:

Reklama