image.png
Foto: Profimedia.cz

Soupis všech filmových, televizních, divadelních a vypravěčských počinů herečky Jiřiny Bohdalové vydá na několik stránek hustě popsaných textem. Vynikala zejména v komediálně laděných dílech, která se stala poklady české kinematografie. Jmenovitě jde například o snímky Světáci (1969), Čtyři vraždy stačí, drahoušku (1970) či Pěnička a Paraplíčko (1970). Zvládá ale i vážné kusy, což předvedla například v dramatu Ucho (1970).

Diváky pravidelně bavila a v četných reprízách baví dodnes také v televizním pásmu Televarieté, v němž vytvořila nezapomenutelnou dvojici s Vladimírem Dvořákem.  

Kromě nezapomenutelného herectví proslula Jiřina také svým nezaměnitelným hlasem, který propůjčila řadě večerníčkových postaviček. Do jejího vypravěčského repertoáru patří Pohádky z mechu a kapradí, O skřítku Racochejlovi, Broučci nebo Pohádky ovčí babičky.


Momentálně je možné herečku vidět v Divadle Na Jezerce v představení Paní plukovníková. Na televizní obrazovky míří thriller Cvrček, který Bohdalová natáčela s režisérem Strachem.

Co se týče osobního života, Jiřina Bohdalová byla dvakrát vdaná. Jejím prvním manželem byl doktor přírodních věd Břetislav Staš, se kterým má dceru Simonu. Podruhé řekla ano Radkovi Brzobohatému. Už několik let se po jejím boku objevuje slovenský miliardář Lubomír Focko. 

Herečce upřímně gratulujeme a přeje jí všechno nejlepší a mnoho zdraví a sil do dalších let!

Reklama