60894668a6c17cl.jpg
Foto: Profimedia

  1. První snímek, ve kterém se Jiřina Bohdalová objevila, byla němá groteska Pižla a Žižla na cestách. V době natáčení bylo herečce šest let.
  2. Během svého života byla Jiřina Bohdalová třikrát nominovaná na cenu Český lev. Ocenění obdržela za hlavní role ve snímcích Nesmrtelná teta a Fany. Nominaci za film Vrásky z lásky neproměnila.
  3. Zatím posledním snímkem, ve kterém se objevila, byl televizní film Klec režiséra Jiřího Stracha. V budoucnu ji budeme moci vidět v komedii Vánoční příběh.
  4. V rozhovoru pro iDnes herečka v minulosti prohlásila, že se o ní traduje, že je lakomá. Ona je přitom jen velmi šetrná, protože pochází z chudších poměrů. Vypráví se také to, že má přezdívku Jiřka Spořka.
  5. V roce 2008 zveřejnil bulvární deník Aha! fotografie nahé herečky na balkoně v Turecku. Jiřina Bohdalová se v reakci na to zhroutila.
  6. Od roku 2011 je tváří televizního magazínu Hobby naší doby. Ráda vaří a podílela se na několika kuchařských knihách. Je mezi nimi: Co se skrývá pod pokličkou nebo Pro mlsné jazýčky.
  7. V roce 2019 měla na zádušní mši za zesnulého Karla Gotta proslov. Bylo to mistrovo přání a dlouholetá kamarádka mu do nebe vzkázala: „Karle, miluji tě, a nejsem v tom sama.“ 
  8. V březnu 2020 si herečka založila profil na Instagramu.
  9. Jediná dcera Jiřiny Bohdalové, herečka Simona Stašová, letos oslavila 66. narozeniny.

Zdroj: Česky lev, filmovy přehled, idnes, knihy Dobrovský, ČSFD

Reklama