Musím se přiznat, že pěstování květin příliš nerozumím. Přesto se můžu pochlubit jedním zajímavým úspěchem. Jsou jím mé kaktusy.

Paradoxem je, že kaktusy jsem nikdy moc ráda neměla, a ani se mi nelíbily. Jiný názor na ně měla moje dcera, která mi nějaký donesla z každého školního výletu. Všechny jsem je rozestavila na okenní parapety, jednou za týden do nich kápla trochu vody a hotovo.

Po pár měsících mě vždy překvapilo, jak se kaktusům začalo dařit. Zelený povrch se krásně leskl, kaktusy začaly růst jako o život a některé i KVÉST!!! A to si vemte, jakou práci dá zapáleným kaktusářům, aby jim jejich chlupáči či bodlináči vykvetli! Mně kvetou pravidelně a já dodnes nevím, jak to dělám.

Obzvlášť velkou radost mám z jednoho exempláře, který mi dcera koupila v první třídě na školním výletě za 20 korun. Byl velký jako pomeranč, neduživý, napůl ohnilý. Dnes dosahuje rozměrů melounu, je nádherný a jeho cena by se podle cen v zahradnictví blížila dvěma tisícům. Právě kvete!


A nedá mi to, abych dnes nevyhlásila zahradnické téma, protože vím, že mnoho z vás se moc rádo vrtá v hlíně na zahradě nebo aspoň v květináčích za oknem. Co už vám letos vyrostlo nebo vykvetlo?

Pustily jste se letos do pěstování něčeho nového? Podařil se vám nějaký obdivuhodný zahradnický kousek? Na co jste pyšné? Máte za oknem třeba ananas nebo masožravou kytku? Šlechtíte si svou skalku nebo záhon růží? Jste zastáncem spíše užitkové zahrádky?

Co jste už letos zasadily? Už vám začala rašit rajčata, nebo máte záhony plné tulipánů? Přesazujete na jaře květiny v květináčích? Vykvetl vám z ničeho nic kaktus? Co vám přináší péče o zahrádku nebo domácí rostliny?

Pište, chlubte se, poraďte a hlavně FOTOGRAFUJTE!!

O víkendu jistě mnoho z vás skotačilo okolo svých záhonků, takže se moc těšíme, že nám pošlete obrázky všeho, co už začalo vystrkovat růžky z hlíny. A kdo nemá zahrádku, určitě má nějakou zelenou kamarádku doma za oknem. Rádi se s ní seznámíme i my, takže si připravte foťáky a posílejte jako o život.

Moc se těšíme na známé adrese:

redakce@zena-in.cz

Klidně se vám pochlubím i já sama, tohle je ten můj krasavec!

a

Reklama