Pamatujete na módu body? Tílko s kalhotkami v jednom?
V devadesátých letech, kdy se nosily „vršky" zastrčené do spodků", to byl hit. Celek působil uhlazeně a dokonale, nikde se nic nekrčilo, nikde nic nevylézalo. Dokonce se nosily body ve formě košile nebo roláku.
Ale co si budeme nalhávat, pohodlné to moc nebylo a neobstojí ani otřepaný argument, že pro krásu se musí trpět.
To tak!

Pár bodíček jsem měla, ale nakonec jsem je stejně ušmikla a udělala z nich obyčejná tílka. Připadala jsem si v nich jako ve svěrací kazajce, obtěžovalo mě, jak se neustále zařezávají do rozkroku, o otravném zapínání háčků nebo druků ani nemluvě.
Já tedy ústupu body ze slávy vůbec nelituji. Ale nemyslete, nezmizely úplně. Sice se už neprosazují jako vrchní oblečení, což je koneckonců dobře, ale zůstávají pod ním pěkně intimně ukryty.Od těch dob, co jsme je začaly nosit my, prošly řadou změn a vylepšení. Už to není jen to hladké (spíš zplošťující) bavlněné cosi připomínající gymnastický dres, ale sexy spodní prádlo.
Přibyly k nim vyztužené košíčky, zdokonalily se materiály a střihy. Tvarovací švy dokážou zpevnit a vyhladit postavu pod přiléhavé šaty. Dnešní body vlastně plní funkci dřívějšího korzetu. Ale stejně, ať je to jak chce, u mě body zřejmě neobstojí.Zato korzet, to je jiné kafe. Taková pěkně sladěná korzetová soupravička s podvazky a punčochami má určitě něco do sebe. Jenomže, romantická představa je jedna věc, a realita druhá. Prádlový korzet se všemi těmi rajcovními doplňky má efekt jedině v případě, že se v něm máte a hlavně chcete někomu ukázat. Jinak si nedokážu představit, že by to někdo nosil jako běžné prádlo pod džínami a trikem.
Snad tak nějaká seriálová Andrea pod kostýmkem, a do té mám opravdu hodně daleko. Takže zase nic pro mě.
Zůstanu raději u klasiky. 
A vy?

Nosila jste nebo nosíte body?
Jaké jsou jeho klady a zápory? 
Nosíte prádlový korzet?
Máte doma něco takového, co vidíte na našich obrázcích?
Svádíte v tom svého chlapa, nebo to nosíte běžně pod oblečením?

Reklama