5beaa3efc9339obrazek.pngMahulena Bočanová, herečka, 51 let

Obávám se, že lépe vystihnout otázku sebevědomí, než to udělala Halina, nelze. Čím je žena starší, tím samozřejmě víc zraje. Sebevědomí, co se týče krásy tělesné, jaksi klesá, ale zase sebevědomí týkající se mozku stoupá, což si myslím je přímá úměra. Pán Bůh ví moc dobře, co dělá.

5beaa450a5eefobrazek.pngMarkéta Lukášková, spisovatelka, 30 let

Myslím, že je to přesně naopak - pokud žena není tupá, ví, že sebedůvěru a sebevědomí si musí cíleně budovat celý život. Je to něco, v čem se lze zlepšovat a co stojí za tu práci. Pro mě je „věřit si“ alfou a omegou ve všem. Čím víc si věřím, tím lépe komunikuji s lidmi, víc si říkám o to, co chci, starám se o sebe, důvěřuji své fyzické schránce, že mě nezradí, a jsem schopná projevovat city blízkému okolí.

5be98b5a65610obrazek.pngLenka Vacvalová, moderátorka, 29 let

Je to takové hodně surové vyjádření, ale v podstatě s tím souhlasím. Já osobně mám ráda sebevědomí, které plyne ze životních zkušeností, což obecně inteligentní ženy mají, ale často se nechají ubít společenským uznáním, které nám dokáže polichotit i způsobit největší komplexy. Proto si myslím, že ženy by měly hledat sebevědomí v uvědomění si vlastní hodnoty. Já se ho snažím budovat v těžkých situacích, ve kterých vždy najdu sílu pokračovat dál a v uvědomení si že se nikdy nevzdávám a vždy vidím světlý bod ve tmě.
 

Foto: Profimedia.cz, Facebook Markéty Lukáškové

Celý rozhovor s Halinou Pawlovskou najdete zde: Halina Pawlowská: „Pokud žena není úplně tupá, tak si nemůže pořád věřit...“

Reklama