Bobovka Prosek se nachází na Praze 9 a je snadno dostupná jak autem, kdy na parkovišti pohodlně zaparkujete, tak trolejbusem (ano, i  v Praze jezdí trolejbusy). Je postavena v kopci a vy se tak můžete kochat a vychutnat si výhled na část Prahy. 

image.pngPojďme ale k tomu nejdůležitějšímu – tedy ježdění na bobové dráze. Denně se můžete svézt od 10 do 21 hodin, v sobotu ještě o hodinu déle, pouze v neděli je otevírací doba kratší, a to do 19 hodin. Čeká vás dráha dlouhá 780 metrů s převýšením 44,5 metrů, která má 4 levé zatáčky a 3 pravé. Nejvyšší naměřená rychlost na bobovce byla 62 km/h, ale nemusíte se bát, že byste jízdu neměli pod kontrolou. V každém vozíčku je účinná brzda, kterou ovlivníte rychlost jízdy. Pro větší bezpečnost jezdí děti do 8 let pouze se starší osobou. Děti do 100 centimetrů výšky pak neplatí vstupné a mohou se svézt v doprovodu. 

Co se nám na bobovce kromě ježdění nejvíc líbilo, bylo venkovní Bistro Bobovka, kde se dalo příjemně sedět, pozorovat dráhu a ochutnat skvělé burgery, které nám přímo před námi připravili na grilu. Děti v mezičase jezdily, nebo si odskočily na místní hřiště s několika herními prvky a malou lezeckou stěnou. 

6499715737e07obrazek.png
Bobovka Prosek se dá také pronajmout na různé akce – dětské oslavy narozenin i firemní větší akce, z tohoto důvodu je také lepší sledovat kalendář akcí a rezervací a svoji návštěvu si naplánovat, aby se vám nestalo, že bude areál pronajatý. Pokud někoho chcete překvapit, můžete ho obdarovat voucherem na jízdy. 

Naše návštěva trvala několik hodin a bobovku i bistro jsme si moc užili. Vás by to na bobové dráze mohlo bavit rozhodně také. Více informací najdete ZDE.  

bobovka-logo.png

Reklama