Přeji krásný den! Asi největší vedro co se zažít dá jsem zažila v Singapuru.

Když se k tomu přidá zhruba 95% vlhkost, tak je to opravdu pecka.
Z klimatizovaného letadla vklouznete do nádherně klimatizované letištní haly, ale když ji opustíte, tak to byla opravdu facka. Do 5 minut z vás pod jen cáká a to i přesto, že se normálně  nijak přehnaně nepotíte.

Cca po týdnu až 14 dnech si zvyknete.

Po dalším týdnu zjistíte, proč singapuřané téměř vůbec, no vlastně vůbec nesolí. Čili planá rýže, plané hranolky u Meka, přílohy k rýži jsou kořeněné a i dosti pálivé.

Díky tomu, že tedy nepřijímate sůl, se méně potíte, ale u některých se mohou dostavit křeče... A asi po měsíci pobytu jsem ke všemu, světe div se, dostala chřipku, prý sluneční.

Na druhou stranu jsem se ani nedivila.

Jelikož všude mají klimatizaci, v domech, hotelích, obchodech, autech, autobusech...tak musíte několikrát denně zvládat změnu teploty z nějakých 40-45°C na nějakých 20-22°C.

A co teprv tropická bouřka, to jsou rány a ta průtrž mračen, do 15 min Singapurem protékala řeka. Do 20-30 min je po všem a teplota i při tropické bouři neklesne pod 30°C.

Na druhou stranu mám-li porovnat vedro u nás a v tropech, tak to v tropech se dá zvládnout asi lépe díky té vlhkosti.
Bobi2

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Máš pravdu. Když jsme byli teď v tom Římě (a to se nedá srovnat se Singapurem), nepřišlo mi, že je pravda, když jsem při východu z podchodu u Colosea viděla na tabuli 41 °C. Vzduch je tady mnohem vlhčí, a tak to člověk tak nevnímá. Míša

A jak snášíte vedra vy? Patříte k těm, kdo raději chladněji, nebo je vaše tělo „udělané“ i na vyšší teploty? Jak se chráníte před přehřátím? Kde jste zažili největší pařák a jaké to bylo? Jak je vám před bouřkou?

Pište na redakce@zena-in.cz a vyhrajte ohřívač kávy nebo čaje připojitelný k PC.

 

Reklama