Přeji krásný den,

nejdále, kde jsem se kdy dostala byla nejjižnější část Asie, kousíček od rovníku, Singapur, kde jsem strávila téměř tři měsíce a z toho jsem na 4 dny zavítala ještě i kousíček dál a to na ostrov Batam v Indonesii.

A jak že tam bylo? Hned po přistání na letišti, kde přistávací dráha končí v moři, jakmile jsme opustili letištní halu, jsme dostali takovou facku...no prostě asi po pár minutách z nás kapal pot no, hyc a asi tak 95% vlhkost vzduchu. Asi 14 dní si člověk na toto podnebí musí zvykat a asi po třech týdnech jsem dostala v tropech sluneční (jak říkají místní) chřipku, ale vzhledem k tomu, že veškeré budovy i dopravní prostředky jsou perfektně klimatizované tak na 18-20°C a venku je kolem čtyřicítky a to i když příjde tropická bouřka se není čemu divit.

A jaký vlastně Singapur je? Je to vlastně jedno město jeden stát, kde je poznat, že to kdysi byla britská kolonie, jezdí se zde v levo a jsou zde také doubledeckry. Je to takové Švýcarsko Asie, plno mrakodrapů obrovských nákupních center. Mísí se tu všechna náboženství jak křesťansví tak hinduismus či budhismus i muslimové a všichni žijí v míru. Tím pádem v jedné malé zemi naleznezte křesťanské kostely, mešity, hindujistické i budhistické chrámy.

Je zde překrásná botanická zahrada, neuvěřitelná zoo, ostrov kde se jakoby čas zastavil i ostrůvek zvaný Sentosa, který je zábavným parkem, kde po setmění můžete navštívit úžasnou laserovou shou s fontánami, kde pommocí hologramů vám představí historii, také zavítáte do všech koutu světa, prostě paráda. A zvláštnosti? Tak například, pokud chcete, aby vám autobus na zastávce zastavil, musíte na něj mávat, jako byste stopovali. Po chodnících kolem cest asi místní nechodí, neb jsou v nich stromy...
Byl to prostě nezapomenutelný zážitek.

Bobi2

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda, dvd Cvičení po porodu a knížkou o vaření.

Reklama