V příspěvku od čtenářky s nickem Bobi2 to padlo. Ano, proč tu není nějaká regulace od státu? Čtenářka chválí také rozvoj farmářských trhů.

Přeji krásný den,
kvalita potravin tady v Česku? Jsem docela znechucena, jak se u nás spousty výrobců i obchodníci ženou za bohatsvím na úkor kvality. Však to ti lidé stejně koupí. Označení bio je dle mého tady v Česku jen trik, jak zvednout cenu potraviny, ale s bio kvalitou to nemá nic společného. Stačí jen ochutnat stejný výrobek u nás a v zahraničí. A supermarkety, ty tlačí své dodavatele na tak nízké výkupní ceny, že jsou pak spíše ve ztrátě než v zisku. Anebo nakupuji od zahraničních dodavatelů to, co by v té jejich zemi nikdo nekoupil, prostě odpad. Proč tu není nějaká regulace od státu?

Já raději nakupuji méně, ale snažím se vybírat kvalitnější potraviny zároveň však ne vždy ty nejdražší. Nepotřebuji mít přece kvanta a pak je vyhodit a nebo se zárukou tak dlouhou, že to snad ani není možné. Nepotřebuji mít víc než ten či onen. A pak na jednu stranu to může být úsměvné pozorovat lidi jak se perou o poslední kus. Jak se prohrabuji v ovoci a zelenině, ten kus v té nejspodnější bedně bude určitě nejlepší a přebírají a přehazují a házejí kolem sebe a tím potravinu ničí. Je to spíše k pláči...

Co se mi naopak líbí, že se začalo s farmářskými trhy, těch by mělo být více. Tady vidím cestu...
A proto se ptám, proč raději nakupujeme nejlevnější zboží ve velkém množství místo méně zato kvalitnějšího za více peněz. Nevyjde nás to na stejné peníze? Proč nakupujeme zboží vyrobené v EU místo od místních dodavatelů? Neměli bychom se zamyslet sami nad sebou?

Bobi2

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

___________

To je přesně to co nechápu a co mě vytáčí. Proč nepodporujeme více místní zemědělce a v každé, s prominutím hovadině, se podřizujeme EU?  My dvě to ale asi nevyřešíme :(
Děkuji za příspěvek a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy

Reklama