Nejzvláštnějsí místo, které jsem kdy navštívila, bylo pro mě Jihlavské podzemí. Určitě bylo i plno jiných a zajimavějších tajemných míst, ale toto místo ve mě zanechalo spíše špatné pocity.

Nejdříve jsme si s průvodcem prošli podzemí, posléze jsme se pozastavili nad zvláštností tohoto podzemí. Většina chodeb bala pravděpodobně za války němci natřena nějakou látkou (to je jedna z verzí, vysvětlující jev, existují zde samozřejmě i neméně zajímavé "pověry"), která způsobuje, že po zasnutí pokud se ke zdi postavíte a necháte se třeba baterkou nasvítit a po opětovném rozsvícení po vás na zdi zůstane stín.

Dále nás průvodce zavedl ke stěně, kde byla viditelná žíla (zlom) - snad geomagnetická, s tím, že si na ni můžeme sáhnout. A tak jsem se i já odvážila na tuto žílu sáhnout. Přiložila jsem na ní pravou ruku. Ihned mi začala brnět a to i až u ramene. Šokovalo mě to a ihned jsem ruku o  dtáhla. Bylo to silné a pro mě docela nepříjemné. To samé udělala i kamarádka. Druhý den na to jsme obě dotaly menzes s dvoutýdením předstihem. Nikdy bych netušila, že přírodní žíly, či zlomy ve skálách mohou být tak silné...

Bobi2

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Byla jsem tam, když jsem byla malá. Po přečtení vašeho příspěvku mě ale trošku mrazilo! Někdy se tam pojedu ještě podívat!


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

 

Reklama