Přeji krásný den,
Velice ráda si pochutnám na dobrém jídle, které je s láskou připravené. Taktéž ráda vařím a ještě raději peču, zatím sice bohužel tak pro mamču a tátu. Moc mi chutná italská nebo řecká kuchyně, jo těstoviny a zelenina, hlavně rajčata, to miluji. Ale mám ráda i asijskou kuchyni a samozřejmě občas nepohrdnu ani tou naší českou, z té nejraději polívky. Jsem asi schopna ochutnat jakoukoli kuchyni (tedy vyjma hmyzu a živých potvor).
Rozhodla jsem se také připojit jeden recept, který jsme nedávno vyzkoušeli a moc chutnal každému, kdo ochutnal:
Čokoládová roláda.
4 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, 125 g cukru krupice, 80 g hladké mouky, 1 sáček čokol. pudink. prášku, 50 g kakaa, hladká mouka na poprášení korpusu.
Na náplň
250ml smetany ke šlehání, 1 sáček vanilkového cukru, 250g měkkého tvarohu, 50g cukru moučky, 200g jahod
na ozdobu čokoládové hoblinky a cca 5 jahod
Žloutky vyšlehejte s vanil. cukrem do pěny. Bílky vyšlehejta s krupicovým cukrem na pevný sníh. Obě hmoty lehce spojte a nakonec vmíchejte prosátou hladkou mouku s pudink. práškem a kakaem. Hotové těsto rozetřete na plech s pečícím papírem a pečte v předehřáté troubě při 200°C asi 15 min. Po upečení sundejte s plechu a povrch poprašte hladkou moukou. Pak korpus otočte na čistý papír a nechte zcela vychladnout. Po vychladnutí opatrně odtrhněte pečící papír. Smetanu vyšlehejte s vanil. cukrem na pevnou šlehačku. Tvaroh smíchejte s cukrem moučkou a šlehačkou. Dvě třetiny náplně rozetřete na povrch korpusu. Na ni rozložte na plátky nakrájené jahody a roládu pomocí papíru stočte. Zabalte ji do papíru a dejte do chladničky ztuhnout. Ztuhlou roládu vybalte a její povrch potřete většinou zbylé náplně. Obalte v čokoládových hoblinách a nakrájete na plátky. Zbylou náplň dejte do cukrářského sáčku a na
 každý řez nastříkejte pusinku, do které zapíchněte dva tenké jahodové plátky. (místo hoblinek lze roládu polít čokoládovou polevou)

Bobi2

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani

Reklama