Sazka podporuje český sport dlouhodobě, a to od nejmenších dětí až po profesionály na Olympijských hrách. V loňském roce rozšířila své sportovní aktivity o generální partnerství Závodů míru a Sazka Tour. Důvodem je i cyklotradice v České republice. Podle nedávného průzkum společnosti Ipsos na téma cyklistika jezdí 4 z 5 Čechů pravidelně na kole.

Kola za milionáře

Za loňský rok díky loteriím od Sazky vzniklo 250 nových milionářů. Firma se rozhodla tento rekordní počet převést na sportovní dárek pro děti, a to právě z oblasti populární cyklistiky. „Za každého výherce milionové částky Sazka věnovala kolo a helmu do dětských domovů po celé České republice. Kola jsme navíc dětem předali formou překvapení na sportovním dni, což způsobilo opravdu krásné a spontánní reakce. Pro většinu dětí to bylo jejich první kolo v životě,“ dodává Veronika Diamantová.

627cd221ae837obrazek.jpgFoto: Sazka

Dalším obdarovaným je nově dětský domov z obce Tisá v Ústeckém kraji. Sedm BMX kol a helem dostaly děti během Závodu míru juniorů v Litoměřicích. „Náš domov je stranou městského ruchu, nachází se v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Je zde nádherně. Skály, lesy, voda, cyklostezky a nepřeberné možnosti volnočasových aktivit. Jsme nadšeni darem, který si z Litoměřic odvážíme. Další děti budou moci vyjet do terénu, radovat se z krásných kol a užít si jízdy v úžasném prostředí kolem obce Tisá. Děkujeme Sazce za přátelství, které děti v dětských domovech vždy ocení. Není nic cennějšího než podaná ruka těm, kteří to nejvíce potřebují,“ říká Milan Vostrý, ředitel Dětského domova Tisá. Kola do dětských domovů předá Sazka rovněž v rámci jedné z etap populárního Závodu míru, a také na největší cyklistické akci v ČR – Sazka Tour.