Východní čechy jsou plné zajímavých míst. Další pozvánku, tentokrát do okolí Náchoda, zaslala čtenářka Navia. Navštivte Bludné skály...

Bloudíte ráda? A ve skalách? Pokud ano, můžete si to vyzkoušet třeba nedaleko Náchoda... Pozvánku zaslala čtenářka Navia...


Hezký den, milá redakce. Jsem z východních Čech, z Náchoda a musím říct, že nevím, kam vás pozvat dřív. V okolí Náchoda je moc hezky, pěšky i na kole. Ale zvát vás do Ratibořic do Babiččina údolí, na náchodský zámek, kde v hradním příkopu pobývají medvědi Ludvík a Dáša, na Dobrošov na předválečná opevnění nebo na Jiráskovu turistickou chatu nebo údolím Metuje do „Pekla“ nebudu. Možná proto, že tady žiju, tak se i tyhle památky zdají trošku okoukané. Proto jsem přemýšlela, co je v blízkém okolí zajímavé a trochu méně „profláknuté“ a jeden tip pro vás opravdu mám. Chce to maličkost - zloté, protože to, kam vás chci pozvat je v Polsku.

Bludné skály (polsky Błędne Skały) se nacházení asi v polovině cesty mezi Náchodem a Karlowem. Je to něco jako přírodní skalní bludiště a zárověň je z určitých míst krásná vyhlídka. Pojedete-li autem, je podél hlavní cesty na Karlow parkoviště a odtud se dá dojít ke vstupu do Bludných skal. Je to kolem 3 km a je to stále do kopce. Pokud se vám nechce šlapat kopec, tak je možné vyjet až nahoru, ale cesta je úzká a obsluha pouští auta střídavě nahoru a dolů, myslím, že cca ve 20min. intervalech, takže se může stát, že budete čekat. Navíc se za vjezd nahoru platí.

Výlet se dá zvládnout i na kole, ale upozorňuji, že je to náročné.

skaly

Navia

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama