Do stresové situace se v Chorvatsku dostala čtenářka Rusalka2008. Nemohly za to její schopnosti přečíst mapu, ale mapa samotná...

Za blouděním mnohdy nemusí vůbec být schopnosti čtenáře mapy, ale jejího tvůrce. Své o tom ví čtenářka Rusalka2008...


Nespolehlivá mapa

Když bylo dětem sedm let a končily 1. třídu, chtěli jsme jim dopřát rekreaci u moře ve známé destinaci... Koupila jsem tedy krom pobytu i novou mapu Chorvatska v renomovaném knihkupectví, sbalili jsme vše potřebné a vyrazili.
Myslím, že se v mapách vyznám dost dobře a tak jsem manžela většinu cesty navigovala. Dokonce se mi podařilo najít lepší trasu, která se vyhnula stojícím kolonám na slovinské hranici. Ovšem na Istrii u Itálie jsem najednou byla v pasti. Nejenže jsme zabloudili, ale na mapě jsme cestu a jedno městečko, kterým jsme projížděli, vůbec nenašli... Manžel nejdřív hudroval na mně, ale pak se sám přesvědčil, že mapa je tady na jihu celkem kničemu (někdo tam asi zapomněl „domalovat“ některé komunikace a osady). Moje pověst o smyslu pro orientaci a čtení v mapách byla zachráněna! Jen chvíli trvalo, než jsme trefili k cíli naší cesty.
Dnes už máme navigaci, ale kdoví, stačí, aby někde bylo pár objížděk a dostanete se opět lehce „na scestí“ ;-)

Pěkný den, žádné bloudění a brzký příchod jara (nebo hned léta?) přeje všem

--
Rusalka2008 :-)

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

  • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
  • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama