To, že se barví ženy i někteří polomuži na blond, je pro nás celkem normální. Co k tomu ale vede ježčí slečny a pány, není dosud známo.

Nebojte se, ježci se nenechávají barvit na blond. Poslední blonďatý nalezenec je zřejmě jen hříčkou přírody. Sice se může pyšnit tím, že se od svých druhů znatelně liší, ale výhra to rozhodně není. Čeká ho totiž celý život v záchranném centru pro ježky v anglickém Twickenhamu, kde se o něj postará personál. Díky tomu, že nemá klasické zbarvení, by se ve volné přírodě stal velmi snadnou kořistí pro své přirozené nepřátele.

jezekjezek

Náš malý blonďáček ale není jediný svého druhu. Loni v Anglii našel ježčí holčičku řidič MHD. Nalezená blondýnka byla maličká, slabá a vyděšená, vážila pouhých sto gramů. Odnesl ji do záchranného centra pro zvířata a během několika týdnů se její váha ztrojnásobila.

Doktor Andrew Kelly z Cheshiru řekl: ,,Každoročně je k nám dovezeno okolo 600 ježků. Osiřelých či velmi malých. Nikdy jsme ale neměli blonďatého ježka. Je velmi roztomilý a je pro nás čest se starat právě o toto výjimečné zvíře. Dalo nám hodně práce vrátit ježčí slečně zdravou váhu zpět.“

jezekjezek

Zvíře později mohlo být navráceno do přírody do rezervace, kde nemá přirozeného nepřítele a kde může žít docela bezpečně...

Líbí se vám blonďatí ježci?

Reklama