Příběhy žen, jejich vaginální slasti a strasti aneb co by vaše číča, *ička, *undička a škeble řekla několika slovy. Vagina monology jsou opět zde!

Sedmý ročník má speciálního hosta Ivu Pazderkovou (viz náš rozhovor Blondýna Iva Pazderková: Ideální chlap je nudný), která se do představení opět po dvou letech vrací, aby šířila vaginální osvětu i své nenapodobitelné orgasmy.

Brněnské benefiční představení Vagina monology Eve Enslerové má na krku magickou sedmičku. Sedm let se podílí, v rámci celosvětového projektu V-Day: Dokud násilí neskončí, na bourání tabu zvané ženská sexualita. Za tu dobu se na benefiční účely vybralo kolem 85 000 korun, které brněnské Vagina Queens a sdružení Cesta ženy předali o. s. Magdalenium provozujícímu chráněné bydlení pro ženy – oběti násilí. Tento rok proběhne představení Vagina monologů 9. března v kavárně Kunštátská Trojka.

Kdo jsou brněnské Vagina Queens?

Spontánní seskupení, které vzniklo kolem Petry Steinerové, porodní sestry, duly a zakladatelky sdružení Cesta ženy (www.cestazeny.sweb.cz) a dramaturgyně Venduly Borůvkové sdružuje studentky porodnictví, bankovní úřednice, lékařky, socioložky nebo sekretářky, ale také herečky, absolventky divadelní vědy nebo „herecké děti“.

„Naše výsledná produkce je herecky poučená i divadlem zcela nedotčená, někdy trochu amatérská, ale o to více spontánní a odhodlaná. Bez nároku na honorář vše funguje už sedm let, během nichž jsme byly pozvány například na festival Bohyně ve Skalce u Doks, Tantrický festival do Lažánek u Brna, festival Mezipatra v Brně, s jedním vystoupením Vagina monologů jsme expandovaly i do Boskovic a objevily jsme se v dokumentu Velmi intimní dialogy Theodory Remundové. V předchozích třech letech jsme aktivity „Vagina Queens“ rozšířily i o benefiční vánoční bazar, jehož výtěžek rovněž směřuje do o. s. Magdalenium," říkají.

Zdroj: Vendula Borůvková

Vagina monology – Dokud násilí neskončí

9. 3. 2009 – kavárna Kunštátská Trojka při Domu umění
začátek ve 20.00

Související články:
Blondýna Iva Pazderková: Ideální chlap je nudný

Čtenářské stránky: Blbá blondýna? 

Viděli jste už slavné představení Vagina monology? A půjdete na ně letos?

Reklama