Říká se, že muže přitahují blondýnky, ale berou si brunetky. No, nemá cenu polemizovat, co je na tom pravdy, spíš si řekneme, jak se o blond vlasy starat, aby byly krásné a zářivé.

Máte světlé vlasy darem od přírody, nebo jsou výsledkem barvení? Tak jako tak, blond se sexy a její odstín sluší téměř každé ženě. Dokáže ubrat až několik let, je milosrdnější k vráskám a vytváří pocit nevinnosti.

blond

Proč potřebují speciální péči?

Při zesvětlovaní vlasů dochází k odstraňování melaninových pigmentů z vlasů. Vlasy se stávají citlivějšími, poréznějšími, ztrácejí lesk, třepí se - proto je potřebné o ně pečovat intenzivněji.

Jak na to

Krásnou barvu svých vlasů udržujte pomocí kvalitní vlasové kosmetiky, která vlasy nezatíží, ale dodají jim sílu a lesk. V regálech obchodů hledejte pečující produkty pro blond, barvené nebo melírované vlasy. Jemné šampony, kondicionéry a stylingové přípravky s velkým množstvím hydratačních látek zabrání tomu, aby se zářící odstín vaší blond změnil v nevýraznou nudu.

Některé přípravky umí rozjasnit blond vlasy až o několik odstínů. Vlasy při každém mytí na závěr důkladně opláchněte vlažnou vodou a minimálně jednou týdně jim dopřejte masku, aby se zregenerovaly. Při konečném stylingu vlasy nefoukejte horkým vzduchem, kulmu či žehličku na vlasy určitě používejte minimálně.

Blond vlasy jsou také háklivější na slanou vodu a sluníčko. Do kufru si proto s sebou přibalte vlasovou kosmetiku, která obsahuje ochranu proti slunečním paprskům.

Než si otevřete fotogalerii, abyste zjistila, jaké top produkty se postarají o vaše blond vlasy, mrkněte se i na dnešní téma dne, které s barvením vlasů souvisí.

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmětem e-mailu je KADEŘNÍK. Předem děkuju!

Teď už slibovaná fotogalerie: Které produkty se tedy postarají o vaše blond vlasy?

Reklama