Zjara sluníčko zasvítí do našich domácností a pracovišť a nemilosrdně ukáže všechny nečistoty na oknech. Proto je potřeba chopit se toho správného prostředku, který nám pomůže zatočit se špínou a šmouhami. My v redakci jsme vyzkoušely Clin v naší recepci, která je zpoloviny prosklená a nabízí výhled do příjemného vnitrobloku. O našich zkušenostech s leštěním oken si můžete přečíst v tomto článku:

A o testování jsme požádali také naše oblíbené blogerky, které s naším magazínem spolupracují. Přečtěte si jejich zkušenosti a tipy:

Jane´s moments

Okna a já... Když už se k tomu „dokopu“, chci aby to bylo rychlé a snadné. Čapnu čistící přípravek, který perfektně padne do ruky, nastříkám a beru půjčenou aku stěrkou. Rozhodně nic neleštím hadříkama. Cif s citrónovou vůni mám ráda. Je svěží a splňuje svůj účel. Nádobka se dobře drží, má jednoduchý uzavíratelný systém a při aplikaci hezky „rosí“ takže vám po okně neteče proud vody.
5af2bcaa5df8dobrazek.jpg

Více na blogu Jane´s moments.

Dobroty do bříška

5af2bcc4c3d0bobrazek.jpgK mytí oken je tak dobré zvolit některý ze speciálních čističů určených na okna a skla, já jsem vsadila na Clin. Clin na okna a sklo je čisticí sprej, který díky svému složení odstraňuje šmouhy z oken, zrcadel a dalších skleněných ploch v domácnosti. U nás je v kurzu nejen na okna, ale třeba i na zrcadla (v koupelně, věčný boj kapičkami vody a zubní pasty) na vestavěných skříních, a to s ohledem na nenechavé prstíky a ručičky našich malých dětí.

Více na blogu Dobroty do bříška.

Bohyně kuchyně

Okna myji když už se nemůžu dívat na to, jak jsou zapatlaná, zaprášená a mám pocit, že se přes ně nemůžou dostat sluneční paprsky. :)Takže některá okna i častěji než dvakrát do roka. Hlavně francouzské okno z jídelny, kde se hodně chodí, placají na něj kočky a různé děti. Na mytí jsem si připravila dvě hadry. Vždycky jsem nastříkala na čtyři tabulky Clin, první hadrou okno umyla. Až jsem měla hotové všechny čtyři, ještě jsem druhou, suchou hadrou, okno doleštila. Nejprve jsem umyla okna zevnitř, potom zvenčí, protože zvenčí jsou samozřejmě výrazně více špinavé. S testováním Clin 2v1 Shine&Protection jsem velice spokojená!
5af2bceb379c9obrazek.jpg

Více na blogu bohyněkuchyně.cz

Wevush

5af2bd21ea7bdobrazek.jpgBez prostředku, jako je  Clin Windows &Glass Lemon na skla a okna, se v naší domácnosti neobejdu. Máme skla na jídelním stole, na televizním stolku, po bytě máme taky několik zrcadel a tak jsem měla, kde testovat. Clin plní očekávanou funkci bez větších obtíží. Stačí nastříkat, vyleštit a máte lesk jako blesk. Velmi oceňuji formu přípravku jako husté pěny, která drží tam, kde má. Když chci větší rozptyl, pouze přepnu páčkou a mám klasický tekutý Clin.

Více na blogu wevush.com.

Nový Clin 2v1 Shine&Protection díky speciálním polymerům ochraňuje především skleněné povrchy a odpuzuje špínu, prach a kapky vody. Mytí oken bude nyní snadné a rychlé a po umytí zůstanou vaše okna déle čistá.
Prostředky na mytí oken Clin 2v1 Shine&Protection jsou dále vybaveny vylepšenými uzávěry. Ty umožňují rychlejší mytí, a to díky vylepšené pistoli, která aplikuje až o 25 % více mycího prostředku než dříve. Stisk uzávěru je o 30 % snazší a díky novému ergonomickému designu lépe padne do ruky. Obsluha nového rozprašovače je snadná a velmi intuitivní. Přesto na samotném uzávěru najdete obrázkový návod k obsluze. Nový Clin je i lehčí - na výrobu nového uzávěru bylo použito o 22 % méně plastu, což za rok znamená úsporu téměř 500 tun plastu.

Na některé domácí práce v současných domácnostech nezbývá čas. Nyní se ale na mytí oken vymluvit nedá, s novým Clinem je velmi snadné a rychlé. A bude vás bavit!

Vybrat si můžete z několika variant:
Lemon s vůní citrusů
Apple s vůní jablek
Vinegar s vůní ovocného octa
Mediterranean Dream s vůní Středozemí
Blue – univerzální přípravek
Anti-fog proti zamlžování
Multi-Shine na čištění až 22 různých povrchů

Čtěte také: