Podstatou blogerství je pro mě předání osobní zkušenosti. A v kosmetické sféře to platí dvojnásob. Na mém blogu Mysticlipstick píšu jen o tom, co jsem osobně vyzkoušela a vytvořila si na to vlastní názor. Stejně tak tomu je i s mikropigmentací, pro kterou jsem se rozhodla vlastně dost impulzivně, ač jsem práci tatérky Michaely sledovala už několik měsíců. Stačilo, že napsala na svém Facebooku status, že jí vypadl člověk v termínu po Vánocích a já se ve vteřině rozhodla tuto úpravu podstoupit. Dnes, téměř tři měsíce po vytetování, říkám, že to za to rozhodně stálo.

pred po

Pokusím se vám tak přiblížit můj zážitek z celé mikropigmentace. Na blogu existují dva články – jeden byl psaný po týdnu a druhý až po korekci, která proběhla měsíc po prvním sezení. O obočí jsem se ještě před třemi lety vůbec nezajímala a kromě vytvarování pinzetou jsem dál nic nepoužívala. Ovšem fenomén - obočí na prvním místě - dostihl i mě! 

O tetování jsem tak dlouho neuvažovala, miluju Benefit Brow bary v Sephoře a jejich produkty na obočí, ale život tomu chtěl, že jsem potkala Michaelu a seznámila se s mikropigmentací. Klasicky tetované obočí mě absolutně nezajímalo a opravdu mě ani nikdy nenapadlo si ho nechat udělat. Sama mám obočí tmavé a celkem husté, ale ne tak, abych ho nemusela denně při líčení dokreslovat. Mikropigmentace je metoda permanentního makeupu, kdy se kreslí jednotlivé chloupky, a tak je výsledek přirozený a u některých výsledků bych ani neřekla, že to nejsou pravé chloupky. Proto jsem se pro něj rozhodla.

mikropigmentace

Stránky Michaely jsem sledovala od začátku a výsledky jsem obdivovala s každou novou fotkou a pak i reálně na kamarádce. Tam už padlo definitivní rozhodnutí, že chci mít obočí krásné napořád a bez denních dlouhých úprav, protože jeho denní malování mi z celého líčení trvalo vždy nejdéle.

První sezení vás stojí 4 500 Kč a následná korekce 1 000 Kč (nejdříve po 4 týdnech). Platí se hotově a samozřejmě každá částka zvlášť.

Napadá vás hned několik otázek? Ptala jsem se na ně i já.

Více na další straně.


1. Bolí to?
Nebudu říkat, že to nebolí, ani že to bolí. Je to velice krátkodobá lehčí bolest, která s druhou fází umrtvení odchází úplně. Jednoduše v druhé půlce už nic necítíte. Neplakala jsem u toho a to jsem veliká citlivka a občas pláču i u vytrhávání obočí. Rozhodně ale říkám, že na začátku to cítit budete, ale ujišťuji vás, že druhou půlku neucítíte ani ň.

2. Jak dlouho to trvá?
Celý proces včetně vyměření, konzultace tvaru a výběru barvy do 1,5 hodiny.

3. Jaké používá Michaela čepelky?
VŽDY nové! V žádném případě nevěřte kosmetičkám, které by vám chtěly tvrdit, že ta jejich je naprosto vydezinfikovaná a tím pádem nemusí brát vždy novou. Myslím, že nemusím říkat jak moc je to nebezpečné! Dávejte si na to pozor!

4. Uvidím tvar a barvu ještě před aplikací?
Ano, Michaela vám obočí nejdříve vyměří podle vašeho tvaru obličeje a nakreslí její návrh. Pokud by se vám nelíbil, tak řeknete, že chcete něco upravit. Stejně tak s barvou. Na kůži vám nakreslí několik nejvhodnějších barev a vy si tak můžete vybrat.

ff

4. Dá se při korekci s obočím ještě něco udělat, pokud nebudu spokojená?
Ano, dá se upravit tvar i přitmavit odstín.

5. Jak dlouho obočí upravené mikropigmentací vydrží?
1 - 3 roky podle typu kůže.

6. Liší se cena, když člověk potřebuje jen lehkou úpravu od té, která potřebuje z pár chloupků vytvořit celé obočí?
Ne, cena se neliší. Mikropigmentace se provádí na celém obočí i když máte pocit, že třeba jen potřebujete ten „ocásek“. Vypadalo by to nepřirozeně, kdyby vám tetování začínalo v půlce.

7. Jak je to nadále s vytrháváním obočí? 
Dotaz, který se objevuje často a celkem překvapivě. Tím, že máte vytetované obočí na kůži, tak to neznamená, že vám přestanou růst chloupky. Ty si rostou dál i všude kolem, ale vy máte tu výhodu, že už vytrháváte jen podle tvaru, který jste si nechala vytetovat. Mikropigmentace není laserové ošetření k zastavení růstu chloupků. :))

8. Přijdu o vlastní obočí, když se bude řezat do kůže pod chloupky?
O nic nepřijdete, tetování jednotlivých chloupků je na kůži a nijak neohrozí stávající ani nově rostoucí chloupky. Mikropigmentací se vyplňují mezery a dotváří se tak pravidelný tvar, který vypadá díky „čárkování“ přirozeně a dokud si obočí neprohrábnete, nikdo si nevšimne, že nejde o vaše chloupky, ale o tetování. V tom je takhle metoda unikátní.

9. Nemusím si při korekci měnit barvu obočí?
Nemusíte, pokud se vám stávající odstín líbí. Tatérka vybere světlejší odstín, než vám dávala prvně a barva se nezmění. Pamatujte, že ztmavit se dá, ale zesvětlit už ne, podle toho vybírejte pečlivě barvu na prvním sezení. Ovšem nikdy korekci neopomíjejte, protože byste se připravily o trvanlivost a mohlo by se vám stát, že za půl roku budete potřebovat mikropigmentaci znovu, jelikož nebyla barva vnesená do kůže dvakrát, aby vydržela.


A jak to celé probíhá?

Michaela vám den předem napíše potvrzení termínu a zároveň pokyn, že 24h před mikropigmentací nemáte pít alkohol ani kávu. Zároveň nemáte na obočí nanášet make-up, nemalovat si ho a nepoužívat krémy.

pred

V prvním bodě přichází anestetikum. Po umrtvení následuje vyměřování a kreslení tvaru - návrh Michaely. Dostanete zrcátko a podíváte se, jestli vám tvar vyhovuje, nebo ho chcete upravit.

umrtveni

tvar

Přichází výběr odstínu - Michaela vybere odstíny nejvíce se podobající vašemu chloupku, nebo takový jaký byste si vy představovaly. Já mám chloupky tmavé, takže u té barvy jsme zůstaly.

odstin

Začíná se s prvními zářezy. Přiznávám, že zvuk řezající čepelky je dost ošklivý a člověk má pocit, že je rozkrajován na kousky, ale není to tak. Ano v téhle fázi tu lehkou bolest cítíte, ale není to žádná řezničina, jednoduše taková slabší bolest a to mám nízký práh bolestivosti. Nejsem zrovna z oceli.

Po jedné straně přechází Michaela na druhou stranu a tu první znovu potře dalším anestetikem. Takže řezání na druhé straně a poté také druhé anestetikum.

dalsi anestetikum

Návrat na první obočí, kde už zapůsobila druhá vrstva umrtvení a ejhle nic není cítit. Řez sice slyšíte (pořád je ten zvuk dost protivný) ale necítíte vůbec vůbec nic. Ani bych netrefila, jestli bylo říznuto na začátku, nebo na konci obočí.

Když jsou obě strany hotové, nanese se na obočí barva, aby ještě chvíli působila, pak očištění a je hotovo. A ten pohled do zrcadla poté - za mě obrovské WOW.

s barvou

Měla jsem obočí kolem celkem napuchlé, ale za chvilku to bylo pryč a dokonce jsem s ním šla ven a strávila večer v restauraci s přáteli.

pote

Co se po aplikaci nesmí?

Po dobu 5 - 12 dní, než se celé obočí vyloupne, nesmíte na obočí používat žádné krémy, make-up a vodu. Délka trvání vyloupnutí stroupků je subjektivní podle vaší hojivosti a stáří kůže.

Po dobu 3 týdnů po aplikaci se NESMÍ: sauna, solárium, pára, slunce. Pokud tohle porušíte a řeknete si, že to jednou nevadí - tak vám taky nevadí, že výsledek může být horší, než čekáte a rády vyhazujete peníze. Tyhle pravidla se dodržují - bez výjimky.

Nejlépe se hned objednejte na korekci, která se dělá nejdříve za 4 týdny.

Takto obočí vypadalo po vypadání stroupků po první aplikaci

prvnikolaz


Na korekci mého obočí jsem byla 24. ledna, tedy téměř přesně čtyři týdny od mikropigmentace. Tvar jsme neupravovaly, jen mi Míša obtáhla znovu všechny tahy z minula. Dala mi na výběr buď světlejší barvu, abychom ji nijak nezměnily, nebo znovu tu samou, aby se obočí ještě ztmavilo do barvy, která je totožná s mým obočím. Vybrala jsem si druhou možnost, protože bylo tetování opravdu lehce světlejší než moje chloupky, a tak jsem chtěla, aby to bylo jednotné.

korekce

Už minule se vyrojilo pár dotazů, proč tak tmavé? Protože jsem takové měla odjakživa! Odbarvená jsem od patnácti a pod tímto odstavcem je fotka z devítky, kde vidíte, jak jsem měla vytrhané obočí (šílené, co?) a jak bylo tmavé už tehdy. Jednoduše jsem špinavá blondýna, ale nikdy mě nelákalo nechat si zesvětlit obočí, líbí se mi totiž takové, jaké je - TMAVÉ. Je moje přírodní a podle mého mi sedí dokonale. Každý si volí to, v čem se cítí dobře a co se mu líbí!

bez

bez oboci

Zpátky ke korekci. Tentokrát musím říct, že to bylo lehce jiné a v první části opravdu více bolestivé, že i slzička ukápla. Průběh byl stejný jako při mikropigmentaci s rozdílem, že neprobíhalo měření, vytváření návrhu a výběr barvy, ale rovnou Míša nanesla znecitlivující krém. Hned po prvním řezu jsem se zeptala, jak to, že to dneska bolí víc? Míša se mě zeptala, jestli nemám náhodou před periodou. Ano, měla jsem. Takže doporučení, pokud můžete, objednejte se až po ní! Opravdu je to citlivější o dost! Každopádně po tom, co proběhlo i druhé umrtvení, tak jsem už zase necítila nic, takže těch pár minut se dalo v klidu přežít a znám horší bolesti.

Pravidla po korekci platí úplně stejná, jako při první mikropigmentaci. Tentokrát jsem měla stroupky pryč za pět dní a finální look je jednoduše PECKA! Obočí teď už nemusím řešit a jediné co dělám, že si jej pročísnu řasenkou na obočí. Teď používám bezbarvou od Rimmelu. S výsledkem jsem spokojená.

Abych nezapomněla - proč je důležitá korekce? I když se vám obočí líbí už po prvním tetování, korekce probíhá proto, aby vám opravdu výsledek vydržel 1 - 3 roky. Pokud se totiž barva nepřidá i v druhé vrstvě, může vám obočí brzy vyblednout a to byste s tak velkou investicí nechtěly, ne? Nic se nemá dělat polovičatě!

Moje obočí vypadá v tuto chvíli takto

oboci

DŮLEŽITÉ při výběru kosmetičky, která vám permanentní make-up provádí!

Nenechte se oklamat kosmetičkou, která vám bude tvrdit, že anestetikum není potřeba, že to nebolí, nebo si dovolí tvrdit, že ani nepocítíte rozdíl. Taková slečna chce jen ušetřit čas a vydělat víc peněz na úkor nepříjemného prožitku!!! Po nanesení první i druhé vrstvy anestetika vždy chvíli ležíte a musí se čekat, až zabere. Jde o váš obličej, opravdu se předem ujistěte, že jste nepřišla k řeznici!

Michaelu a její práci najdete na FB jako profil Permanentní make-up - Mikropigmentace Michaela a nebo na Instagramu @permanentnimakeuppraha, samotný Salon Atelier de Beauté je v Kobylisích (Ďáblická 37), kde v klidu zaparkujete.

fotka

Detail vytetované barvy a mého obočídetail

Celý článek je pouze mojí iniciativou a jsem platící zákazník jako všichni ostatní! Jediná má výhoda byla v tom, že Míšu znám a tak byla tak hodná a vše se mnou postupně nafotila a zodpověděla asi milion otázek včetně té mé nejhloupější - „Jak ty víš, jak hluboko říznout?“, na kterou mi odpověděla, že to je zkušenost, a že ze začátku „řezala“ málo a postupně tu správnou intenzitu vychytala. Určitě neříkám, že nejsou i jiné šikovné tatérky obočí, ale jen za jednu dám s celým tímto článkem opravdu ruku do ohně, že takto celý proces reálně probíhá a obočí je vytvoření precizně a s láskou. A to je u Michaely.

O obočí jsme psaly také zde: