V rámci naší akce pro maminky spojené s testováním bezdotykového teploměru Cemio Metric 308 SMART jsme oslovili i naši spřátelenou blogerku Katku z blogu www.mama-live.cz. Přečtěte si její hodnocení, jak byla s teploměrem spokojená.

dítě

Když jsme kompletovali lékárničku před narozením Barunky, pořídili jsme samozřejmě i teploměr. Digitální. Miminku se měří teplota v zadečku a odečítá se půl stupně. Barunka s tím byla v pohodě. Honzík s tím o pár let později moc v pohodě nebyl, mrskal se jak kapr. 

Bezdotykový teploměr nás v té době vůbec nenapadl, asi nám přišel jako moc velké sci-fi? Nevím. 

Máme to štěstí, že malé Osičky netrpí moc na vysoké teploty a nemívají horečky. Takže tolik neměříme. 

telomerPřiznám se, že kromě snadnosti manipulace a přesnosti měření mě u bezdotykového teploměru zajímala i cena, protože v živých i online diskusích to byl vždy jeden z faktorů, které zmiňovali odpůrci. Stojí něco přes 800,- a to tedy za přemrštěnou cenu nepovažuji. Je to dlouhodobá investice. Takže cena pro mě OK. 

Pročetla jsem si návod a šla do toho. Baterky zandat, zmačknout menu, nastavit měření tělesné teploty, namířit na Honzíka a pal! Píp. 36.7 stupňů. Naměřeno do sekundy, dítě si v klidu hraje a netuší, že bylo právě změřeno. 

Změřila jsem teplotu Barunce, sobě, knížce, kávě, mražené zelenině, vzduchu v místnosti. 

Naše děti už jsou velké, a tak nějak tuším, jak teplou vodu ve vaně snesou, ale změřila jsem si ji taky. Tady si myslím, že je to dokonalé pro maminky miminek. Klasický teploměr neměřil dost rychle a myslím, že ani moc přesně. 

Hlavní výhody a oblasti, kde se velmi ocení bezdotykovost, rychlost a přesnost měření? Měření noční horečky dětí, vody ve vaničce, teploty umělého mléka v lahvičce, teploty vzduchu v pokoji, kde dítě spí. Pro nás je velmi aktuální i měření větších dětí, které se nedají změřit v zadečku, Barunka se už dokáže změřit i sama.

Teploměr má funkci zapamatování si 32 posledních měření. Můžete si nastavit teplotu, kdy máte dostat signál - přednastavena je teplota 38, což je teplota, kdy se má dětem vysoká teplota začít srážet.

Nemám zkušenost s jiným bezdotykovým teploměrem, máme doma jen digitální, takže nemám srovnání, ale s tímto typem jsem se po velmi krátkém prostudování návodu sžila okamžitě (což znamená, že je velmi blbuvzdorný). 

 

Teploměr Metric 308 SMART, zástupce těch nejmodernějších bezkontaktních teploměrů dokáže měřit teplotu okolních objektů. K čemu se vám to bude hodit?  Můžete měřit teplotu mléka v lahvičce, vody ve vaničce a vlastně všeho co vás napadne. Teploměr tak získává úplně nový rozměr a stává se plnohodnotným pomocníkem v domácnosti během nemoci, ale i mimo ni. Více na  www.cemiosmart.cz.

cemio

Brzy se můžete těšit na hodnocení dalších maminek, které dostaly teploměr Metric 308 SMART k vyzkoušení.

Čtěte také:

Reklama