Řada z nás jezdí do blízkého Německa zejména na nákupy nebo za prací. Přitom je to krásná a pro nás blízká země, která nabízí také mnoho zajímavých míst pro odpočinek a zábavu.

Naleznete zde nádherné hory s cyklotrasami a turistickými stezkami, skvělé podmínky pro cykloturistiku, možnosti koupání v čistých jezerech, ale i mnoho možností zábavy, jako jsou různé atrakce či zábavní parky. Lokality blízké Francii jsou velmi dobře známé mezi milovníky kvalitních vín, zejména bílých odrůd. Alsaské ryzlinky jsou prostě jedinečné!

Německo

Starobylá města oplývají zachovalými památkami a kulinářskými zážitky. Určitě oceníte skvělé služby odpovídající německé pečlivosti a vstřícnosti. Hlavní výhodou kratší či delší dovolené je také malá vzdálenost z ČR a díky dobrým německým silnicím skvělá dostupnost.

Zajímavosti pro cestování po Německu

Ve městech udržovaných v příznačném německém pořádku se nachází četné památky a muzea světového významu. Nádherné jsou německé hrady ukryté v hlubokých lesích a nezapomenutelné je romantické údolí Rýna. Především v některých oblastech místní lidé dodnes rádi dodržují tradice, nosí krajové kroje. Díky tomu můžete v Německu zažít rozmanité lidové slavnosti, doprovázené folklórními sbory a tradičními písněmi.  Typické je to zejména pro oblast Bavorska s jeho výtečnou gastronomií. Pivo, bavorská klobása, pokrmy se zelím a pečeným vepřovým jsou pro mnohé turisty hlavním cílem. Navíc zde můžete potkat pravé Bavory oděné do kožených kalhot a zelených tradičních kloboučků.

Německo

Chystáte se do Bavorska? Pak určitě nepřehlédněte náš tip od cestovní kanceláře ITS BILLA , což je krásný  Prázdninový komplex Ferienwohnpark Immenstaad přímo u Bodamského jezera, bližší informace najdete na tomto odkazu:

hotel

Nejznámější zámek v Německu

Máte rádi neobvyklé památky? Pokud budete v Bavorsku, navštivte nejznámější zámek  Neuschwanstein v Bavorsku. Tento velkolepý zámek najdete nad bavorským městečkem Füssen. Pro někoho je to možná kýč, pro jiné návštěvníky je to ten nejromantičtější zámek na světě. Musíte jej vidět na vlastní oči, abyste si na něj udělali názor, je prostě jedinečný! Zámek byl předlohou pro animovanou pohádku Sněhurka od Walta Disneye. Určitě si také prohlédněte blízký most Marienbrücke.

zámek

Německo je rájem pro milovníky pěší turistiky kolem jezer a po horských stezkách

Alpy i jejich podhůří patří k významným rekreačním oblastem, jsou zde dobré podmínky pro lyžování v zimních měsících a na jaře a v létě mnoho možností pro pěší turistiku – ať už náročnější stezky a cesty pro milovníky adrenalinu a horských výzev, tak i méně náročné pro seniory či vyznavače nordic walkingu, který je stále oblíbenější.

Německo

Jaké jsou naše tipy na ubytování? Díky dlouhodobé spolupráci s cestovní kanceláří ITS Billa Travel vám chceme představit jejich tipy na ubytování v různých oblastech země, většinou nedaleko od českých hranic.

Z jakých lokalit si můžete vybírat?  Allgälské Alpy, Krušné hory, Bavorský les, jezera (Bodamské, Weissensee, Silbersee), Dolní Sasko, Hesensko.

Its Billa

Náš tip!

Vybrané hotely nabízejí také sportovní a zábavní aktivity, například velice širokou nabídku různých aktivit má hotel IFA Schöneck pouze 12 km od českých hranic a 180 km z Prahy.

Its Billa

Chystáte se do Bavorska? Pak určitě nepřehlédněte náš tip od cestovní kanceláře ITS BILLA , což je krásný  Prázdninový komplex Ferienwohnpark Immenstaad přímo u Bodamského jezera, bližší informace najdete na tomto odkazu:

Kde hledat více informací o destinacích v Německu? Informace o jednotlivých nabídkách naleznete na  www2.itsbilla.cz/index.php?cat=68

Více informací o dalších možnostech a destinacích najdete na www.itsbilla.cz

Reklama