Co je pylová alergie?
5aa90cbaaf76aobrazek.png

Pylová alergie je nepřiměřená reakce organismu na pylová zrnka šířená větrem. Tato pylová zrna produkují stromy, různé druhy travin a bylin během období svého rozmnožování. Jaro a léto jsou tak dobou rozpuku nejen přírody, ale i alergií. Pylová zrna se usazují na kůži, v nose, očích a našich průduškách, kde způsobují problémy. Organismus alergika totiž na rozdíl od zdravého organismu tyto nepatrné částečky vnímá jako nebezpečné substance, proti kterým je potřeba se bránit. Proto vzniká alergická reakce a my se trápíme opakovaným kýcháním, rýmou a slzením očí. Pylová sezona nemá přesný start a konkrétní konec a ani na všech místech naší republiky nezačíná ve stejnou dobu. Čím severněji se nacházíme, tím později zde pylová sezona začíná a dříve končí. Obecně však platí, že na samém počátku jara se objevují ve vzduchu první alergeny, které mají na svědomí stromy, jako jsou lísky, olše, břízy, duby a topoly. Vrcholem sezony se stává květen, kdy se ke stromům připojí také trávy jako bojínek, lipnice, psárka a srha. Koncem léta pak vrcholí sezona bylin, a tedy ambrózie, heřmánku, merlíku či pelyňku. Onemocnění je tedy většinou sezónní, podle toho, jaký je v daném období ve vzduchu druh pylu, projevuje se pouze v této době. Proto je označováno jako „sezónní alergická rýma“.

Pyl přítomný ve vzduchu se může usazovat na kůži, v očích, nose a v průduškách a u alergiků vyvolává klasické příznaky:

 • vodnatou rýmu
 • svědění v nose a kýchání
 • zduření nosní sliznice, které má za následek ucpaný nos
 • zarudlé, svědící nebo slzící oči
 • dýchací obtíže

5aaa84f9e5340obrazek.pngS problémy, které alergie způsobuje, se však postižení nemusí smiřovat. K dispozici je řešení, které od alergických příznaků uleví.
 
S pylovou alergií se dá bojovat. Základem je vhodná medikace. V lékárnách seženete volně dostupné přípravky zmírňující projevy alergie. Většina z těchto volně prodejných léků patří do skupiny takzvaných antihistaminik. Tyto přípravky však v našem těle blokují primárně jeden ze spouštěčů alergické rýmy, histamin. Tělo zasažené alergeny jich ale tvoří minimálně dalších 5, tedy kromě histaminu také prostaglandiny, leukotrieny, cytokiny, tryptázu, PAF a další.* Právě tyto látky, nazývané mediátory zánětu, pak vyvolávají symptomy senné rýmy. Alternativou k antihistaminikům jsou léky z kategorie volně prodejných intranazálních kortikosteroidů. Na českém trhu např. nosní sprej FLIXONASE.

Nosní sprej FLIXONASE obsahuje účinnou látku, která pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce, které vyvolávají alergické symptomy.** Díky tomu dokáže tlumit jak nosní příznaky alergické rýmy (ucpaný nos, kýchání, vodnatá rýma), tak i oční příznaky (svědění a slzení očí), a to po dobu 24 hodin. Poraďte se se svým lékárníkem o tom, který typ léčby je pro Váš typ alergie nejvhodnější.

Přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze 1.**

Jak FLIXONASE funguje? Podívejte se na video:


 
Šest klíčových látek, které přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat:

 • Histamin
 • Cytokiny
 • Leukotrieny
 • Prostaglandiny
 • Tryptáza
 • PAF

Více najdete na www.flixonase.cz/o-flixonase

Výhody FLIXONASE, který je k dispozici bez lékařského předpisu:

 • Poskytuje 24-hodinovou úlevu od nosních příznaků, včetně ucpaného nosu, svědění v nose,  tekoucí rýmy a kýchání.
 • Lék na léčbu příznaků alergické rýmy bez následné malátnosti.
 • Působí přímo u zdroje, kde to potřebujete nejvíce.
 • Zároveň poskytuje 24-hodinovou úlevu od svědění a slzení očí.
 • Pomáhá blokovat šest klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze jednu.**

* Přesný počet mediátorů zánětu a působení není znám.
** Většina běžných volněprodejných léků proti alergii (takzvaných antihistaminik, tedy nejpoužívanějších léčivých přípravků na alergii na základě dat IMS Health Czech Republic 2016-2017) bojuje primárně pouze s 1 látkou spouštející příznaky alergie, histaminem. FLIXONASE jich zvládne 6 =  působí proti několika klíčovým zánětlivým mediátorům (histamin, prostaglandiny, leukotrieny, cytokiny, tryptáza a PAF). Přesný počet zánětlivých mediátorů a působení nejsou známy.
 
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. FLIXONASE 50 mikrogramů/dávka nosní sprej, suspenze je volně prodejný lék k nosnímu použití. Obsahuje flutikason-propionát.
V případě dotazů kontaktujte: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, email: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky hlaste na: ch.safety@gsk.com. Datum vypracování materiálu: 3/2018. CHCSK/CHFLX/0021/18

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Reklama