end

Nevím, jestli přijde konec světa, anebo jen velká katastrofa, která bude mít za následek skutečně radikální změnu života na Zemi, jak ho známe dnes, ale zvěsti jsou znepokojivé. Důkazy žádné, jen pocity a intuice...

Sugestivní video, že? Popravdě řečeno nevěřím na konec světa 21. 12. 2012, ale že něco visí ve vzduchu, to cítí mnoho lidí. Pevně věřím, že při našich stávajících technických schopnostech bychom již věděli, že se k nám blíží nějaká zkáza z Vesmíru a něco v tomto směru podnikali, ne, zlo číhá tady, na zemi...

Živá planeta

Rád bych teď vyvrátil jeden běžný strach. Lidé se diví počasí a nechápou, proč je náhle na některých místech a v konkrétních ročních obdobích tepleji, než před deseti lety, jinde zase chladněji. Jsou to snad signály, které nám Země dává, že jí lidé příliš ubližují? Myslím, že ano i ne - planeta je živý organismus už jen tím, kolik života na ní probíhá. Ale pro ni není důležité, kdo ji obývá, žije si svůj cyklus, jen když ji náhodou někde něco svědí, udělá prostě „mlask“ - vybuchne sopku, plácne tsunami... Oteplování a ochlazování je, řekl bych, důkazem toho, že naše Země podstupuje pravidelné změny. Na ty nejspíš nemáme žádný, nebo jen titěrný vliv - leč člověk ve své nabubřelosti za vším hledá člověka. Vždyť i v historických análech můžeme najít zmínky o teplých letech, kdy ovoce dozrávalo dříve.

Co se tedy blíží?

Je zvláštní, že citliví lidé tuší blížící se katastrofu. Čistě racionálně uvažující se bojí světové války. Ostatně dějiny se opakují, otázkou je, kde bude bojiště a kdo na něm bude válčit. Bude to za humny? Bude to na blízkém či vzdáleném východě? Anebo snad západě? A není to jedno? Dnešní zbraně jsou daleko děsivější, než zbraně našich předků a v tom je ono velké nebezpečí. Stačí jeden fanatik, který zblbne dav a po lidstvu bude veta.

Ale planeta? Ne, té to neublíží, zvládla dinosaury, zvládne lidi i třeba mravence...

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha

Reklama