605490a3a2d08obrazek.png
Foto: Shutterstock

Každý jsme jiný a každý originál. Máme vlastnosti, na které jsme pyšní, existují ovšem i ty, o které příliš nestojíme. Známe své silné stránky, a příležitostně skrýváme slabiny. Svou roli hraje i datum narození a znamení zvěrokruhu, které nám vládne. Jak jste na tom právě vy?

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

6054911b7e7c6obrazek.pngBerani patří k těm, kteří se nebojí riskovat. Vyhledávají výzvy, milují adrenalin v žilách a potřebují cítit životní proud. Rádi zkoušejí nové věci a mají smysl pro originální řešení. Jsou přirozenými vůdci, které ostatní rádi následují. Do všeho jsou naplno, jsou společenští, oblíbení a přátelští.

60549125569d0obrazek.pngK jejich povaze patří také impulzivnost, paličatost a netrpělivost. Nechápou, že druzí občas mívají jiné tempo a některé věci nezvládají tak rychle a samozřejmě jako oni sami. Někdy mohou působit trochu arogantně, sebestředně a necitlivě, bez pochopení pro emoce a potřeby druhých. Často bývají přesvědčeni, že všechno ví nejlépe a pouze jejich cesta je ta správná.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

605491bc71843obrazek.pngBýci patří k mimořádně trpělivým znamením. Obvykle jsou přátelští a štědří, neváhají pomoci tomu, kdo pomoc potřebuje. Patří mezi spolehlivé jedince, které ostatní respektují a váží si jich. Bývají skvělými kamarády i zaměstnanci, a také zodpovědnost patří k pozitivním aspektům jejich povahy. Jako partneři jsou věrní a empatičtí, osobní selhání se u nich vyskytuje jen výjimečně.

6054914936d19obrazek.pngMezi stinné stránky jejich osobnosti patří jednoznačně tvrdohlavost. Kromě toho často bývají materialisticky zaměření, orientovaní na jistoty a pohodlí. Zajištěná budoucnost je to, čím se zabývají až příliš často. Pokud nemají dostatečnou motivaci a nevidí jasné bonusy, bývají líní a nesoustředění. Rádi vlastní, a to nejenom věci.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

605491b7b3c7eobrazek.pngBlíženci jsou inteligentní, bystří a všestranní. Nechybí jim nadšení a neradi si nechávají něco ujít. Mají široký okruh zájmů a velký přehled. Bývají skvělými řečníky, jsou obdařeni uměním komunikace a snadno si vás získají na svou stranu. Kromě toho jsou zábavnými společníky, se kterými se s největší pravděpodobností nebudete nikdy nudit.

6054914ef1323obrazek.pngBlíženci patří k nestálým znamením. Potřebují častou stimulaci a jen zřídka zůstávají u jedné činnosti. Jsou nesoustředění a zčásti povrchní. Mívají sice všeobecný přehled, málokdy však jdou do hloubky. Těžko se rozhodují a mají sklon k chaotičnosti. Detaily je příliš nezajímají. Chybí jim důslednost a vytrvalost, jen zřídka dojdou až do cíle. Díky své dvojakosti a vnitřní rozpolcenosti mívají sklon k depresím a úzkostem.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

605491b308ff2obrazek.pngRaci patří k citlivým a intuitivním znamením. Často se řídí svými pocity, které je navedou na správnou cestu. Vynikají vysokou kreativitou a mívají neotřelé nápady. Bývají něžně pečující s upřímnou starostí o své blízké. Pokud někomu pomáhají, činí tak nezištně a neočekávají nic zpátky. Obvykle jsou upřímní, milují z celého srdce a rodina je pro ně vším.

60549153606cfobrazek.pngDíky své citlivosti inklinují k sentimentu a přílišnému prožívání emocí. Náladovost není u Raků výjimkou, podobně jako sklon k závislostem všeho druhu. Mívají tendenci „háčkovat“ se na druhé a jen těžko se zbavují nefunkčního. Občas bývají neúměrně pesimističtí a těžko snáší vlastní selhání. Mohou být přehnaně podezíraví a často zažívají nesmyslné strachy.

Mohl by vás zaujmout také tento článek: Hodíme se k sobě, miláčku? Jak vám to bude klapat podle znamení zvěrokruhu

LEV (23. 7. - 22. 8.)

605491ae01d30obrazek.pngLvi patří ke šťastným znamením. Jsou přátelští a pro pochvalu nejdou daleko. Mívají energie na rozdávání a často druhé přirozeně motivují. Jsou čestní a důvěryhodní. Vynikají optimistickým smýšlením a neváhají pustit se i do věcí, kterých se ostatní obávají. Jsou přirozenými vůdci se smyslem pro spravedlnost. Ve vedoucích pozicích bývají nároční, ale spravedliví.

6054915825890obrazek.pngVládne jim Slunce, mívají proto sklon podléhat svému hlasitému egu. To jim občas znepříjemní cestu na vrchol. Nezřídka bývají egocentričtí a tvrdohlaví. Jsou-li přesvědčeni o vlastní pravdě, jen sotva je přesvědčíte, že se mýlí. Mívají sklon k přivlastňování si druhých a na svého partnera občas nepřiměřeně žárlí. Ve vztahu jsou rádi dominantní a na nezúčastněné osoby mohou působit arogantním dojmem.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

605491a85bb31obrazek.pngPanny bývají velice inteligentní se smyslem pro praktičnost a pragmatismus. Vynikají bystrým úsudkem, skvělými analytickými schopnostmi a naprostou poctivostí. Je na ně plné spolehnutí a můžete si být jisti, že svou práci odvedou dokonale a včas. Rády se učí a permanentně vzdělávají. Dokážou najít řešení zdánlivě neřešitelného. Neunikne jim sebemenší detail.

6054915f10e3fobrazek.pngSilnou orientací na detail jim často unikají velké věci. Příliš pitvají a mívají problém odpoutat se od země. Lpí na tradicích a těžko přijímají nové a neprověřené. Patří k puntičkářům a život s nimi nebývá díky jejich náročnosti jednoduchý. Jsou skvělými kritiky, kteří si neberou servítky. Občas jim chybí takt a empatie.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

605491a47dd92obrazek.pngVáhy jsou – někdy překvapivě – romantickým znamením. Ve vztahu bývají přítulné a vděčné, hrají vždy fér a je na ně spolehnutí. Rády naslouchají a dávají prostor všem názorům. Jsou taktní a pracovité, pro kolektiv znamenají důležitý stmelující prvek. Vynikají skvělou a mimořádně příjemnou komunikací. Jsou oblíbené a vyhledávané.

6054916334443obrazek.pngNěkdy mohou působit povrchně. Často dají na zevnějšek, lesklé pozlátko, aniž by zkoumaly, co se ukrývá pod ním. Těžko se rozhodují a mívají sklon často měnit názory. Spolehlivost není jejich silnou stránkou, ne vždy jsou schopné splnit, co slíbí. Inklinují k lenosti a povrchnosti.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

6054919ddaa28obrazek.pngŠtíři jsou cílevědomí jedinci, kteří si důsledně kráčí za svým. Bývají stateční a odhodlaní, neuhnou ani tam, kde to ostatní vzdávají. Jsou zapálení a vášniví, své emoce ovšem mají pod kontrolou. Vynikají uměním sebekontroly, jsou intuitivní a vyznají se v lidech. Své sliby obvykle plní a je na ně spolehnutí. Mají-li dobrou motivaci, podávají mimořádné výkony.

605491671ea7bobrazek.pngŠtíři patří k nejzáletnějším, a také nejžárlivějším znamením. V extrémním případě mohou být až posedlí kontrolou druhého člověka, zejména partnera, kterého mají tendenci bezdůvodně podezřívat. Mívají bohatý vnitřní život, ale jen sotva do něj nechají někoho nahlédnout. Platí za tajnůstkáře se sklonem k intrikám. Jsou-li zraněni, nemají daleko k nenávisti a pomstě.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

60549199028bbobrazek.pngU Střelců máte jistotu, že vám říkají pravdu. Jsou upřímní a obvykle nehrají žádné divadlo. Umí skvěle argumentovat a vynikají mimořádnou komunikační schopností. Dokážou zapůsobit, být přesvědčiví a ukázat, že mají vlastní názor. Inklinují k filosofování a přemýšlejí nad hlubším smyslem věcí. Najdou-li v někom zalíbení, jsou štědří a láskyplní. Platí za velké dobrodruhy s nakažlivou energií.

6054916b649c8obrazek.pngStřelci bývají ve vztahu zábavní, ale nestálí. Rádi si užívají a s věrností si hlavu nelámou. Některé věci považují za samozřejmost, občas jim chybí pokora a vděčnost. Ani takt ji příliš neříká a někdy je jejich přímost spíše ke škodě věci. Bývají netrpěliví s tendencí příliš tlačit na pilu. Nepodávají stabilní výkon a není na ně příliš velké spolehnutí.

Přečtěte si další článek na podobné téma: Nejvěrnější a nejzáletnější znamení zvěrokruhu: Na Blížence pozor, stálejší jsou muži narození v Kozorohu

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

6054918ff048aobrazek.pngKozorozi patří k nejspolehlivějším znamením zvěrokruhu. Jsou disciplinovaní a vždy splní to, k čemu se zavázali. Bývají schopní podat nadlidský výkon, aby dosáhli cíle. Nechybí jim trpělivost a někdy až obdivuhodná vytrvalost. Mívají velké cíle, jsou moudří a čerpají z nabitých zkušeností. Jednají opatrně a s rozmyslem, k finálnímu rozhodnutí potřebují znát všechna pro a proti.

6054916fae14eobrazek.pngObčas působí chladně a nedostupně. Ostatní si příliš k tělu nepouštějí a nejraději se spoléhají jen sami na sebe. Do jejich okruhu patří pouze malá hrstka „vyvolených“. Mívají sklon k pesimismu a depresím, a přes všechnu zdatnost bývají plaší a zbytečně sebekritičtí. Občas tvrdošíjně lpí na ověřených způsobech, jsou konzervativní a nepružní. Na novoty si jen těžko zvykají a nemají rádi překvapení.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

6054918aafa95obrazek.pngVodnáři obvykle patří k milým a přátelským lidem. Mívají silné humanitární cítění a usilují o to, aby se na světě žilo lépe. Vynikají skvělou organizační schopnost a snahou angažovat se v nejrůznějších charitativních spolcích. Je jim vlastní široký záběr a všestrannost, jsou kreativní a zábavní. Stereotyp je děsí, proto vymýšlejí neotřelá řešení. Patří mezi vizionáře se sklonem k idealismu.

60549173e153bobrazek.pngU Vodnářů nikdy nevíte, na čem opravdu jste. Jsou jen těžko čitelní a jejich reakce mnohdy postrádají jakoukoli logiku. Umí být příkří a odměření, aniž by své jednání zdůvodnili. Vše se točí kolem jejich nálady, v tomto směru jsou velice kolísaví. Také tvrdohlavost je u nich často na obtíž a sklon k extremismu téměř na denním pořádku.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

6054918252bfaobrazek.pngRyby patří k jemným a tichým znamením. Jsou velmi soucitné s nezištnou touhou pomoci slabším a znevýhodněným. Mají bohatou fantazii, vynikají kreativitou a skvěle fungující intuicí. Jednají často na základě pocitů, což se jim obvykle i vyplácí. Uvažují nesobecky a často se angažují pro druhé. Mívají vysoké ideály, jsou nesobecké a mírné.

60549178468dfobrazek.pngPlatí za nepolepšitelné snílky a mnohdy unikají do nereálného světa vlastních fantazií. Vzdalují se tak realitě a občas mívají potíže vrátit se k často nudné každodennosti. Bývají nadměrně citlivé, se sklonem k sentimentu a nejrůznějším splínům. Tíhnou k pesimismu a nemají rády nečekané události. Nechají se snadno zaskočit. Občas působí až příliš průměrně.
 

Reklama