Blíženci – znamení, které Měsíc při své pouti samozřejmě nevynechá a které na nás svým specifickým vlivem také působí. Části těla, na které má největší vliv, jsou paže, ramena, ruce, plíce a průdušky. I tady platí, že vše, co v několika dnech, kdy Měsíc prochází znamením Blíženců uděláte pro paže, ramena, ruce, plíce i průdušky, působí mnohem příznivěji, vyjma operací v této oblasti.

Dny působí světlým a vzdušným dojmem i přesto, že se sluníčko schovává za mraky. V tyto dny pociťujete mnohem větší touhu po poznání nových věcí, nových lidí a vůbec jsou větší tendence vyrážet do společnosti.

Dařit se bude kulinářům a nadšení budou jedlíci, protože se dobře tráví, můžete si tedy dopřát tučnější a těžší jídla, obzvláště pokud Měsíc ubývá. Naopak revmatici budou pociťovat větší obtíže, může dojít i ke zhoršení nemoci. Udržujte proto problematická místa v teple.

Práci doma Blíženci přejí jen částečně. Daří se čistění peřin, kovů, bot i oken, je vhodný čas pro uklízení sezonního oblečení. Přetéká-li váš sklep odloženým starým nábytkem, věcmi po dětech, které už nikdy nikdo neobleče, pak právě v Blížencích, nejlépe za ubývajícího Měsíce, můžete provést generální úklid a bude se vám dařit. Chleba nebo koláč vám nemusí nakynout a vytřená podlaha vám také dlouho nevydrží čistá. Alespoň tedy pořádně byt vyvětrejte a třeba si místo úklidu vyrobte polštářek z léčivých bylin.

Na péči o své zdraví je vždy vhodná doba. Avšak právě v Blížencích je čas pro péči o vaše ruce. Dopřejte masáž zádům a ramenům, zacvičte si cviky na protáhnutí zad. Zhluboka dýchejte, dbejte na správné dýchání, zlepšuje náladu. Můžete si s úspěchem nechat odstranit bradavice i ošetřit zarostlé nehty. Je-li Měsíc navíc v úplňku a vy se chystáte rodit, pak vězte, že by měl být porod mnohem jednodušší a méně komplikovaný.

Na zahradě ani doma nezalévejte květiny. Sbírejte léčivky, sejte, sázejte a přesazujte květiny, protože jsou dny květu, a pečujte o růže. Prořezejte stromy, ale dříví, kterým chcete topit, neštípejte, bude špatně hořet.

V práci to nepřehánějte s aktivitou, protože se vám příliš nebude dařit, často se dělají chyby a míváme sklon k nerozhodnosti.

Daří se však partnerským vztahům, tak si vezměte dovolenou a vyražte s partnerem do kina nebo do divadla. 

Reklama