tar.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Karta HORA

Život přináší překážky. Ty se někdy mohou zdát jako nepřekonatelné, příliš velké, náročné. Vstupují do života jako hora a vy se pomalu připravujete na výstup. Pokaždé ale není třeba volit tak zdlouhavou cestu. Buďte jako řeka, která horu obteče a pokračuje dál. Teď je vhodná doba přizpůsobit se okolnostem. Pokud se přeci rozhodnete na svou horu vylézt, rozvážně volte krok za krokem. Svou energií zbytečně neplýtvejte.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Karta KAMENITÉ DNO

Zdá se, že jste se přiblížili bodu, od kterého už nelze pokračovat ve starém způsobu života. Došli jste k nekonečné zdi, možná zažili velkou ztrátu a nevíte, co si dál počít. Abyste se mohli odrazit a najít nový směr, je nutné opustit dosavadní vzorce chování. Odevzdejte se a přijměte okolnosti takové, jaké jsou. Vydržíte-li ve své odevzdanosti a víře, že se věci dějí tak, jak mají, otevřou se před vámi nové cesty a možnosti.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Karta KOMPAS

Máte před sebou období objevování. Vstupujete na neprobádané území, ve kterém je třeba nejprve se zorientovat. Než opravdu vykročíte, ujistěte se, že máte správný směr. Nastavte svůj kompas tak, aby byl v souladu s vaším vnitřním přesvědčením, korespondoval s vyšším záměrem. Komunikujte se svým vyšším já a vězte, že jakákoli prestiž, majetek nebo milostný románek nejsou cílem. Jde o pouhé zážitky, která vás po cestě mohou potkat, ale dosažení cíle nezajistí. Mějte víru ve vyšší vedení a zaposlouchejte se do hlasu intuice.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Karta ZÁCHRANA

Existují lidé, pro které bývá těžké požádat o pomoc. Jsou přesvědčeni, že vše zvládnou sami, a přestože jsou na pokraji sil, neřeknou si. Aktuálně však nastal čas, kdy je třeba o pomoc požádat. Alespoň v případě, že toužíte po dalším životním posunu. Není třeba nutně žádat lidi kolem vás; důvěřujte ve vyšší vedení, poproste vesmír. Věřte, že i vám život přeje, poddejte se skutečnosti, že jste součástí zázraku. Přijměte svou originalitu a nezdráhejte se přijmout pomocnou ruku.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Karta SÍLA

Nastává plodné období. Vesmír vám dal k dispozici sílu uskutečnit i ty nejodvážnější plány. Zhmotnit myšlenky, kultivovat vlastní energii. Propojit se se sílou ducha a odhodlat se k tomu, čeho jste se doposud báli. Pusťte ke slovu svou kreativitu, naslouchejte intuici a ujasněte si vztah se svým vnitřním kritikem. Vyslechnete ho se zájmem, připustíte konstruktivní kritiku, anebo se necháte zahnat do úzkých? Je načase ukázat svůj potenciál a přestat se pořád něčeho bát.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Karta SETKÁNÍ

Láska má mnoho podob a zdaleka nejde pouze o lásku partnerskou či mateřskou. Důležitá je i sebeláska, případně láska k životnímu prostředí, matce zemi, láska k moudrosti ducha nebo třeba ke zvířeti. Nastává čas objevit podstatu tohoto citu ve všech jeho formách. V každém případě karta předznamenává příchod lásky do vašeho života. Staňte se jejím partnerem a zatančete si. Jak dlouho bude hrát hudba, záleží jen na vás.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Karta OTEVŘENO DOKOŘÁN

Máte před sebou otevřené nejedny dveře. Štěstí vám přeje a příležitosti, jak obohatit svůj život, se postupně ukazují. Toužíte-li naplnit svůj sen, doba vám víc než přeje; cíle jsou na dohled. Přehodnoťte limity, které jste si sami nastavili. Buďte slyšet a vyjádřete své názory. Stůjte si za svou jedinečností a volte nekonvenční způsoby. Pustíte-li se svého strachu, nabízí se možnost svobodného pohybu v otevřeném prostoru.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Karta DOMOV

Každý potřebuje někam patřit, mít kde zapustit kořeny. Každý potřebuje domov. Vám se aktuálně nabízí uvědomit si pocity, které jsou s domovem úzce spojeny. Bezpečí, jistota, otevřená náruč, láska. Karta vás vybízí, abyste tyto hodnoty ocenili a uvědomili si, kde a jak intenzivně je zažíváte. Doba je vhodná také na uvědomění si sounáležitosti s lidmi, se kterými máte společná témata, případně docenit partnerovu podporu a lásku. Buďte si jistí, že kdekoli zrovna jste, jste tam správně.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Karta KRUTÝ MRÁZ

Někdy je potřeba zastavit se. Uspořádat myšlenky, dát si pauzu. Vnímat okamžik, přítomnost, nádech a výdech. Nechat u ledu všechno, co jde. Nehádat se a neřešit nic než péči o sebe. Netlačte na věci, nijak je neurychlíte. Nechte zmrznout vše, co ještě není připraveno kvést. Složte zbraně. Péče o tělo a duši jsou aktuálně tím, čemu jedinému je potřeba věnovat pozornost. Hýčkejte se, přečtěte si knihu, tvořte. Užívejte si sami sebe. Nic dalšího teď není důležité.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Karta MĚSÍČNÍ SVIT

Často, v dnešním hlučném světě, neslyšíme hlas ze svého nitra. Tušení je nástroj intuice, který se ovšem snadno rozplyne pod argumenty rozumu. Ne všechno je však logické. V současné době se vám otevírá prostor vlastní hloubky. Ztište se, abyste se slyšeli. Všímejte si symbolů, protože intuice k vám promlouvá různými způsoby. Máte schopnost číst mezi řádky a poznat nevyřčené. Jediné, co je nutné udělat, je umět se oprostit od rozumu a uvěřit v příležitostnou nelogičnost světa.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Karta SBĚRATELKA KOSTÍ

Stará zranění a křivdy se s námi táhnou řadu let a někdy i po celý život. Zejména v dětství a mládí, dostaneme-li se do kritické situace, se vzpomínky ukládají do podvědomí a utvářejí vzorce, podle kterých se řídíme i dlouho poté. Karta vám připomíná, že jste mocná bytost, která má vše, co potřebuje. A třebaže jste přesvědčeni o tom, že vám něco zásadního v životě chybí, není to tak. Důležité je najít zdroj vnitřní síly a o věcech uvažovat přítomným způsobem. Dokážete-li to, časem zjistíte, že se váš život posunul na úroveň, kdy nic „navíc“ nebude třeba.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Karta BOUŘE

Každý máme v sobě nedořešené věci. Záležitosti, které občas vyplují na povrch a způsobují pocitový chaos. Je-li chaosu příliš, přirozeně – stejně jako v přírodě – přichází bouře. Ne vždy ale nutně musí být destruktivní. Naopak. I v přírodě je bouře obvykle zdrojem očisty, vláhy a jistoty života. Vítr roznese semena dál, aby růst mohl pokračovat. Nebraňte se takové bouři. Provětrejte staré nedořešené záležitosti, které vás tíží, a zajistěte nový řád věcí. Opusťte chaos a těšte se, že znovu vysvitne slunce.

Zdroj: Karty Kouzelné mapy a kniha