Vládnoucí planetou Blíženců je Merkur. Je to planeta komunikace a také myšlení.

 

Motýlek, který si létá nad loukou plnou květů a tu a tam se snese, cucne si a zase letí dál. Jakmile ho něco upoutá, musí se podívat, pokochat, vyzkoušet, a to mu stačí. Vědění Blíženců nejde do hloubky, ale do šířky. Při rozhovoru bude vždy vědět o všem něco. Nikdy ale o něčem všechno. Nezní to právě lichotivě, ale často jsou znalosti Blíženců povrchní. Naproti tomu mají výtečný všeobecný přehled. Blíženec si nebere servítky. Může mít problém s taktem a intrikami.

Ne nadarmo je znamení Blíženců označeno jako dva lidé. Člověk se s nimi nenudí, protože musí pokaždé zkoumat, se kterým z nich právě mluví. Za den změní náladu i několikrát. Miluje cestování a poznávání nových věcí.

Blíženci zásadně nechodí nikam včas. Pokud si dáte rande s Blížencem, přijďte klidně pozdě, a budete tam dřív než on. Nedělá to schválně. Neumí pracovat s časem, plánuje vždy víc věcí, než je schopen za den udělat. Všechno mívá vícekrát. Samota Blížence doslova zabíjí.

 

Žena Blíženec – Je hovorná a ve společnosti povětšinou vidět. Jestli ne vidět, tak určitě slyšet. Komunikace je pro ni důležitá. V manželství a ve vztazích bývá neodhadnutelná a náladová, což může být zatěžující. Je velice zvídavá. Její vkus není příliš výstřední, i když má ráda věci, které se třpytí. V sexu je učenlivá a všestranná. Ráda experimentuje, protože má potřebu všechno zkusit, a ráda mění polohy. S muži experimentuje, baví ji lovit, ale rozvádí se nerada.

 

Muž Blíženec – Tak jako žena ani muž Blíženec není prototypem věrnosti. Je to proto, že jeho potřeba mít věci vícekrát se odráží i ve vztazích. Zajímavé ale je, že když dojde na lámání chleba, svou stávající partnerku neopouští. Povětšinou má dva zubní kartáčky, dvě zvířata, auto a motorku, nebo dvě auta, manželku a milenku, dokud to jde, dvě zaměstnání apod. Blíženec je prostě duální.

 

Zamilovaný Blíženec – je neobyčejně originální, schopen překvapit, je romantický i akční a jeho dárky jsou neotřelé a nepraktické. Rád kupuje šperky, vůně a letenky na neobvyklá místa. Zbožňuje společnost a jiné kultury. Rád se seznamuje. Pokud s ním ovšem někam poletíte, organizujte odlet, nebo budete vaší lince mávat ze země.

 

Jak si sednou

Kozorohem se Blíženec příliš neshodne, Kozoroh ho bude kritizovat za roztěkanost a Blíženci bude připadat příliš „těžký“. Vodnář by mohl Blíženci porozumět, alespoň energeticky, a vzájemně by se nedusili. Jejich vztah by byl velmi volný. Ryba Blížence obviní z povrchnosti a neschopnosti empatie. Blíženci bude Ryba připadat „mimo“. Pokud je nepojí asc., těžko najdou společnou řeč. Beran bude Blížence nabíjet energií. Vztah těch dvou by mohl být plný akce, ale také hádek. Býk muž si na ženu Blížence najde vlastní recept, žena Býk je přizpůsobivá a leccos Blíženci odpustí. Za nevěru ho ale nekompromisně ušlape. Blíženec s Blížencem, pokud se jim podaří se vůbec potkat a ve spěchu se neminout, mohou vytvořit zajímavý, hodně svobodný vztah. Rak Blížence toleruje většinou jen chvíli. Je pro něj příliš nepolapitelný a rychlý. Lva Blíženec upoutá. Ze začátku mu bude připadat zajímavý. Pokud spolu vydrží, spojí je jedině asc, nebo aspekty postavené na zemi či vzduchu. Jinak se brzy začnou intelektuálně a energeticky míjet. Panní puntičkářství a neustálá potřeba detailu i analytické myšlení bude nedůsledného Blížence dohánět k šílenství. Pokud ho Panna nezardousí, stihne utéct. Váha Blížence toleruje a jeho energie jí většinou sedí. Blíženec je přizpůsobivý jejím potřebám a do jejího harmonizování všeho kolem jí nemluví. Mohli by mít hezký, vzdušný vztah. Od Štíra Blíženec uteče, pokud mu to Štír dovolí. Štír se špatně opouští, protože, ač nevědomky, vytváří závislost. Někdy bývá Blíženec Štírem navždy lapen, a ne vždy šťasten. Střelec bude Blížence aktivovat a nutit naslouchat. Blíženec Střelce rozdmýchávat a učit toleranci.

 

Sex – V sexu je  Blíženec v jedné chvíli schopen vás hladit, pohybovat pánví, dívat se vám do očí (pokud je nemáte zavřené, on se dívá rád), šeptat něco sladkého a ještě celý akt sledovat jakoby očima třetí osoby (tohle nikdo jiný nedokáže).

Má rád novinky a nevyzkoušené věci. Blíženci se rádi milují ve volné přírodě, na pláži, ve vodě a podobně. Sex ovšem pro ně není alfou i omegou života. Dokáží se bez něj poměrně dlouho obejít. Spíše by vadila samota.

  

Dítě Blíženec – je malý, často nesnesitelně náladový všudybýlek, který nedokáže být sám. Když na sebe právě nevrhá předměty ze stolu, tak je určitě někde na skříni, či se pokouší se jinak, originálně zmrzačit. Je často těžko uhlídatelný a neskutečně vynalézavý. Tedy pokud právě vztekle nevříská, protože patery oči, bedlivě sledující každý jeho pohyb, jsou pro Blížence málo projevená pozornost. Děti Blíženci už od miminka zpravidla velmi málo spí. Kde berou tolik energie, ví Bůh.

 

Známí Blíženci: Václav Klaus, Johnny Depp, Libuše Šafránková, Leona Machálková, Nicole Kidman, John F. Kennedy, královna Viktorie, Jitka Zelenková, Björn Borg, Francoise Saganová, Libuše Šafránková, František Palacký, Clint Eastwood, Jiří Voskovec, Paul Gaugin.

Reklama