Blechy jsou určitě nepříjemná stvoření a nikdo z nás by je nechtěl mít v „kožichu“.  Ani ve snu.  Ale jak víme, sny si nevybíráme a zdají se nám proti naší vůli. Ale když už se vám bude zdát o blechách, vězte, že to není vůbec špatné.

blecha

Jsou zvířátka, která se blechami jen hemží. Jestli si myslíte, že k nim patří váš pes, tak jste na omylu. Co do množství blech na centimetr čtvereční jsou psi břídilové. Na ježky a veverky nemají! A právě o zablešených  veverkách bude dnes řeč. Tedy vlastně sen.

Jeli jsme autem a na kruhovém objezdu uviděli veverku. Klasickou zrzavou. Vůbec před námi neutíkala, kráčela si to po silnici na veverku nezvykle rozvážně jako kočka. Najednou šup, skočila otevřeným okénkem dovnitř. A jak doskočila, začaly z ní skákat mraky blech. Na nás. Pak si to rozmysleli a přeskákali na psa, který seděl vzadu. Co to mělo znamenat?

Ten sen byl tak zvláštní a svým způsobem komický, že jsem se zase musela zeptat kolegyně a čarodějky Míši Kudláčkové na výklad.

Veverka je o štěstí a blechy jsou peníze!

„Hurá, tak to si vsadím sportku a budu v balíku,“ zajásala jsem.
„Jenomže,“ zarazila mě Míša, „blechy, brouci a podobná havěť, která po tobě leze, může znamenat i nervové vypětí a stres. Organismus varuje, že už je toho na něj moc.“
„Ale ty blechy po nás nelezly, přeskákaly na psa.“
„Tak to se u tebe ty peníze moc dlouho neohřejí,“
zchladila mé nadšení Míša. „Pes, potažmo jiná osoba, si je zase odnese.“

Takže jak to shrnout? Veverka je štěstí a blechy peníze. Já vím, že v tom nemůžu hledat logiku, ale přece jenom mi to nedá. Když zůstanou, máte z toho nervy, takže je lepší, když se rozprchnou, a vám zbude alespoň to štěstí.

Pořád je lepší být chudá a šťastná než bohatá a nešťastná!