Čtenářka Bleblemcy má ráda tajemno a jejím snem je vidět komplex kamenných kruhů v Anglii – Stonehenge. Ještě před tím si ale splnila i jeden krásný, „obyčejný“ sen. Moře. Zážitek nám posílá i na fotografiích.

Dobrý den,
nemá cenu psát, že je mnoho míst, kam bych se chtěla ať již ze zvědavosti, nebo i pouhé touhy po kráse či dobrodružství podívat.
Moje první místo nebyl vyloženě zeměpisně konkrétní cíl. Píši nebyl, protože jsem si tento sen již splnila.
Bylo to MOŘE. Vidět moře a zkusit si v něm zaplavat. Bylo mi jedno, jaké moře to bude jen, aby bylo dostatečně slané a modré (až teprve později jsem zjistila, že je většinou spíše zelené). Taky jsem toužila po pravých mořských vlnách velkých a zpěněných. Chtěla jsem moře vidět nejen jako pozorovatel z vnějšku, ale ponořit se do jeho hlubin až k samému písčitému dnu.
Povedlo se a před deseti lety jsem byla v Chorvatsku. Moře je nádherná a divoká šelma, která umí být i přítulná a něžně vás pohoupe na svých zádech.
Můj první sen se tedy již splnil a doufám, že ještě někdy se znovu nechám unášet na vlnách......Snad by částečně pomohl Jára Cimrman, ale jeho moře bylo na můj vkus příliš iluzorní......Tak tedy možná někdy moře nashledanou.........

Mým druhým místem je tajemno. Miluji místa opředená tajemstvím a historkami při nichž vás trochu mrazí v zádech a ještě lépe, když se vám i trochu ježí chlupy v zátylku. Hltám všechny příběhy byť smyšlené, které jsou spojeny s reálnými místy na zemi. Všude na světě je takových míst bezpočet, a to i v Čechách. Na území naší rodné hroudy jsem takových lokalit navštívila již mnoho, ale moje touha sahá za hranice.

Mým snem je Stonehenge na Salisburské pláni. Fascinuje mne nejen to, že vlastně není ve skutečnosti jasné, co znamená samotný název místa, ale ani účel ke kterému skutečně tento menhirový kruh sloužil.  Jeho hystorie je plná náhod, nejasností a zvláštností. Podobných míst je na světě opět vícero, ale Stonehenge je bezesporu nejznámější.
Milovníci nádherné přírody a roztodivných divů světa si v tuto chvíli nejspíš ťukají na čelo, ale aťsi. Budu s nimi souhlasit i v kráse jiných míst kdekoliv na zemi, ale pokud bych měla volit, volím dle svého vkusu tajemný kamenný kruh v Anglii.

Bleblemcy

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

morejedna

moredva

moretri

________________

Myslím, že si na čelo nikdo ťukat nebude. Tento tajemný komplex kruhů je opravdu záhadou nejen pro Angličany, ale pro řadu vědců na celém světě. Zajímavý sen :)
A co se týká toho moře, je spousta lidí, kteří u něj nikdy nebyli, dnes už je to možná sen obyčejný, ale stále krásný, jako vaše fotografie ))

Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama