Ano, ta k Valentýnu úplně stačí, a nejen k Valentýnu, ale vlastně po celý rok. Lepší než dostat kýčovitý dárek, anebo si ho dokonce i sama zaplatit :)

Více v příspěvku od čtenářky s nickem Bleblemcy.
Dobrý den,
původně mi den svatého Valentýna nevadil, když k nám dorazil říkala jsem si, že je dobré mít co nejvíce dnů pro lásku. Co si budeme povídat oni ti naši mužští jsou leckdy trochu zabednění a po několika letech manželství už by vám kytku nepřinesli. Proto je dobré mít takové svátky, které fungují jako alespoň vzdálené připomenutí těch chvil sladké zamilovanosti. Asi jsou i muži, kteří nosí květinu jen tak ženě pro radost i po mnoha společných letech, ale nikdy jsem takového osobně nepoznala a tak nevím zda nejsou jen pověstným bájným jednorožcem.
Moje nadšení pro tento svátek začalo s přímou úměrností upadat se zvyšováním jeho komerce. Rok od roku pociťuji stále se stupňující nátlak na koupi něčeho plyšového, čokoládového, růžového, srdíčkového, zamilovaného a leckdy i pěkně ujetého. Snad největším vrcholem Valentýnské blažené lásky by byla existence jedné věci splňující v sobě všechna výše zmíněná kritéria.
Pověstný poslední hřebíček do rakve však pro mě svatému Valentýnovi zatloukl přístup mého bývalého partnera. Každoročně kupoval velikou květinu svojí mamince, na které velmi lpěl a o něco menší květinu pak kupoval mě. Jednou jsme se spolu v tento slavný den zastavili v květinářství a on se mne ptal jáká květina by se mi nejvíce líbila. Jednu již hotovou jsem tedy bez většího uvažování vybrala v domění, že je to ta pro jeho milovanou maminku. Když došlo na placení zjistil, že u sebe nemá dost peněz a tak jsem kytku i zaplatila. Moje rozčarování bylo neskutečné, když mi před květinářstvím kytici předal jako Valentýnský dárek se slovy jak mne miluje. Vůbec pak nechápal proč se zlobím a nejraději bych v tu chvíli odhodila „dáreček“ do nejbližšího koše a nebo mu ho otloukla o jeho kebuli. Fuj ještě dnes při té vzpomínce mě popadá vztek.
Pak jsem, ale poznala svého současného manžela a s ním je svět vzájemné lásky takový, jak nám oběma vyhovuje. Miluje mě, ale dává mi to zkrátka znát úplně jinými způsoby než jsou květiny.
Nemá tento svátek v oblibě, ale přesto se každý rok ptá jestli chci něco k Valentýnu. Já každoročně odpovídám, že chci pusu a tu taky vždycky dostanu horkou a sladkou pusu z lásky....

Je jedno zda slavíte či ne
ať pusa Vás dnes nemine
Bleblemcy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Tak ať je ta pusa sladší než valentýnské, čokoládové srdce.
Děkuji, že jste napsala a přeji oběma krásný den (krásné dny)
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte svátek svatého Valentýna, nebo upřednostňujete 1. máj ?

Stejnou otázku jsem položila i známým osobnostem, jsem zvědavá, jaké bude společně s nimi výsledné skóre.

  • Uznáváte a slavíte svátek svatého Valentýna?
  • Co se vám na něm líbí, a co vám na něm naopak vadí?
  • Nebo upřednostňujete výše zmíněný 1. máj?
  • A jak to máte vůbec se zamilovaností? :)

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Partnerem dnešního tématu je firma Albi cz

albi

www.albi.cz Zde najdete inspiraci pro valentýnské dárky

Reklama