Tuto otázku položila na konci svého příspěvku čtenářka s nickem Bleblemcy a v obsahu příspěvku vám na ni i odpoví.

Dobrý den,
mám kamaráda homosexuála. Má stálého partnera a je to rozumný, milý a ke svému partnerovi ohleduplný muž. Nebylo pro něho jednoduché si homosexualitu přiznat, ale nakonec to dokázal a žije  se svým přítelem již pár let ve spokojeném svazku. Je to jeden z mála lidí, jimž se nebojím svěřit na hlídání svého syna. Co je na něm špatného? No nic, ale je to přece fůůůj homouš. Proč se společnosti tak moc příčí lidé, kteří si svou orientaci dobrovolně nevybrali a musejí s ní žít a není to přece nemoc. Pokud se jim podaří najít partnera, což v jejich světě bývá mnohem těžší než v našem tzv. normálně sexuálně orientovaném světě tak ať si spolu dělají v té posteli co jim je oběma příjemné. Co je na nich tak odporného, heterosexuálové dokážou být taky zlí a krutí a v posteli můžou dělat nechutnosti o kterých se vyznavačům misionářské polohy nikdy ani ve snu nezdálo. Jsou jiní no a co, nejsou to přeci např. pedofilové. Ano pedofilie je nemoc a lidé s nemocí se mají léčit je i spousta dalších nebezpečných sexuálních úchylek, ale homosexualita podle mého mínění do nich rozhodně nepatří.

Proč by potom tedy nemohli dva partneři stejného pohlaví vychovat dobře dítě? Jistě bylo by to mnohem složitější, mělo by dva tatínky, nebo dvě maminky a byly by tu i další problémy, ale ne nepřekonatelné. Pokud by žili s partnerem opačného pohlaví, stali by se najednou schopnějšími vychovat dítě? V očích některých lidí asi ano.

Všechny páry žádající o adopci jsou prověřovány skrz naskrz a i tak se stane, že dítě je umístěno do špatné rodiny. Pokud by homosexuální páry prošly stejným prověřovacím procesem, jako všichni ostatní tak by tu hrozilo stejné riziko jejich nezpůsobilosti či nevhodnosti vychovávat dítě jako u párů heterosexuálních.
A ne všechny mladé slečny jsou připraveny na to být matkou a vychovat potomka spolu se svým stejně mladým budoucím tatínkem a ne vždy to opravdu zdárně dokážou.

Homosexualita se nedá naučit, není nakažlivá, dokonce není ani dědičná, tak proč by mělo osvojení dítěte být pro tyto páry takovým problémem.

Hezký den všem přeje
Bleblemcy

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

I Vám hezký den a děkuji, že jste se vyjádřila k tématu. Zvyšujete tak absolutní skóre pro adopci dětí registrovanými partnery.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama