V příspěvku od čtenářky Bleblemcy si přečtete nejen příběh o reklamaci mikrovlnky, ale také se dozvíte, jak to má s nákupy ona, kde a proč nakupuje raději.

Dobrý den,
když jsem byla malá, byly v našem rodném městě jen dva malé kouzelné krámky a jedna skvělá cukrárna. Vůbec mi to nepřipadalo nedostačující a každý nákup pro mne byl dobrodružnou výpravou.

Jak jsem rostla tak vzrůstaly i moje požadavky a už mi nestačilo to komorní nakupování v oněch dvou najednou pro moje oči obyčejných a zatuchlých krámcích. Všechny ty nové hyper super markety přicházely s velkou a rozmanitou nabídkou zboží a jak známo s jídlem roste chuť. Doba je rychlá a proto i nákupy je třeba zefektivnit a zrychlit. Pak je nákup v jednom obchodním centru, kde dostanete skoro vše, na co si jen vzpomenete nespornou výhodou. Ano nakupuji hlavně v obchodních centrech a vyhovuje mi to právě pro tu úsporu času.

Jen se mi občas vybaví vzpomínka, jak jdu nakoupit do toho malého krámku se silonovou modrou taškou pro jeden bochník chleba a osminku másla. V obchodě se na mě usmívá teta Božka a ptá se, jak se má mamka a jestli nám včera chutnaly ty housky z nové pekárny.....

Kupodivu právě tenhle jeden krámek je v mém rodném městě pořád a nezlikvidovala ho žádná blízkost velkého marketu. Jen bývalý pan vedoucí se stal jeho majitelem a snaží se ho udržet v chodu, i když spousta místních lidí si jezdí raději nakoupit do několik kilometrů vzdáleného obchoďáku. Stále je asi dost i těch, kteří zajdou k němu. Budou to hlavně starousedlíci a těch je v tomto malém městečku bohudík stále dost. Až příště pojedu navštívit svoje rodiče nesmím se jich zapomenout zeptat, jestli tam stále ještě pracuje teta Božena....

No a ještě bych ráda přidala příběh o reklamaci mikrovlné trouby v jednom nejmenovaném hypermarketu. Podotýkám, že je doslova a do písmene pravdivý. Zhruba před půl rokem jsme koupili mikrovlnou troubu. Po čtrnácti dnech provozu v ní praskla žárovka a talíř se začal otáčet podivnými, trhavými pohyby přískokem vpřed. Rozhodli jsme se ji dát tedy k reklamaci. Používáme ji denně, takže po dobu jednoho měsíce jsme ohřívali všechna jídla na sporáku. Když se ozvali, že je trouba opravena, manžel pro ni ihned cestou z práce vyrazil a jelikož spěchal převzal krabici a podepsal předávací protokol a uháněl domů. Po rozbalení krabice jsme se nestačili divit trouba vypadala jako by spadla někde ze skály, anebo s ní v opravně hráli fotbal. Mírně řečeno byla k odpisu. Nejhorší na tom bylo, že obal byl naprosto v pořádku, krabice vypadala jako nová. Nemohli jsme však troubu vzít a dát ji zpět do obchodu, protože manžel podepsal její převzetí a tudíž by nás jistě podezřívali, že jsme si ji rozbili při převozu sami.

Koupili jsme tedy novou přímo v elektroobchodě a ta funguje zatím skvěle.
Nakupovat jakékoliv spotřebiče v tomto marketu již nikdy více nebudeme. Při přebírání každé věci po reklamaci si nyní vždy před prodavačem nejprve zboží kontrolujeme a pak teprve podepisujeme papíry. Tímto děkujeme onomu nejmenovanému hypermarketu za velké poučení.

Krásný den přeji všem
Bleblemcy

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Reklamace elektrospotřebičů, to je opravdu kapitola sama o sobě, jak to není v pořádku hned, už se to veze…
Děkuji, že jste napsala a pokud dopátráte tu „tetu Boženku“ tak ji pozdravujte :)
Pěkný den a příjemné nakupování
Saša

Téma dnešního dne: Jaké jsou vaše zkušenosti s nákupem a s obsluhou v hypermarketu a v malém krámku?

  • Jezdíte často nakupovat do hypermarketů?
  • Jste spokojená s výběrem zboží a obsluhou?
  • Máte nějakou zkušenost třeba s reklamací?
  • Stýská se vám po nákupech v malých obchodech?
    Ať už pultových, nebo klasických „sámoškách“?
  • Pokud takový obchod máte v blízkosti, chodíte tam nakupovat?
  • A jste spokojena s výběrem zboží a obsluhou?
  • Dokázala byste shrnout pro a proti hypermarketů a malých krámků?

Tolik pár záchytných, tematických bodů, ovšem jak toto téma pojmete, záleží čistě na vás.
Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kosmetickou kazetou RYOR: obsahující šampon a kondicionér

d

Reklama