Co je míněno oním pohledem zpátky? To se dozvíte v uklízecím příspěvku od čtenářky, mladé maminky  ( a svého času také pavoučí ženy :) s nickem Bleblemcy.

Dobrý den,
moje maminka s babičkou vždycky každé jaro i před vánoci začaly po našem domku pobíhat s hadrem leštěnkou, jarovou vodou a různými čistidly na cokoliv. I v mrazech sebraly Iron a zásobu Rudého práva a šly umývat okna. Chlapi i my děti jsme museli jít vždycky z cesty a raději se někam schovat, protože pomáhat nechtěly a tvrdily, že to samy udělají nejlíp a tak jsme se snažili alespoň nepřekážet a nedostat hadrem přes tlamku.

Samozřejmě to postihlo můj náhled na uklízení. Bohužel ne v nejlepším smyslu. Vlastní domácnost jsem uklízela velmi pečlivě celý rok, ale jaro a zima byly obdobím číslo jedna. To jsem byla, jak pavouk, dokázala jsem vlézt s hadrem do všech škvír a spár kam by nikdy žádný normální člověk nikdy nelezl a leštit do zářivého lesku i místa, která nikdy nikdo v životě neuvidí. Posunovala jsem kvůli tomu i nábytek, který neměl dostatečnou váhu na to, aby odolal mému šílenství. Divím se, že jsem nelezla s kýblem i po stropě. Mým hlavním bodem však bývala vždy podlaha ta se musela skvít čistotou tak, aby se z ní dalo i jíst.

Před  bezmála třemi lety se narodil syn Ondra a já začala zjišťovat, že uklízení není tím hlavním. Ještě mě nějaký čas tohle běsnění drželo, ale teď už jsem obyčejným člověkem bez ambicí dokonalé čistoty. Někdy mě to ještě chytne, ale sama sebe hodně krotím, protože křičet na dítě kvůli každému drobečku a kapce nebudu. Není u nás samozřejmě nějaký extra bordel, ale pořád něco utírat už není mým koníčkem. Tím je teď hraní a rarašení s Rarachem - Ondrou. Navíc se pořád učím být mámou a tak mi na úklidové strašení nezbývá čas.

Musím se přiznat, že i dnes naše podlaha vypadá tak, že by se z ní dalo jíst, ale ne že by byla tak čistá, ale je na ní tolik drobků ze synova rohlíku. Dřív bych se mohla zbláznit, ale jsem v klidu prostě si pak vezmu vysavač a je během minuty po pohromě.

Největší změnu náhledu na svoje počínání jsem získala právě díky Ondrovi, který ještě než začal chodit, tak sbíral po podlaze všechny drobečky, vlasy, chlupy a neviditelná smítka a lezl s nimi starostlivě ke koši, aby je tam vyhodil. Zkrátka co mu maminka ukázala, to napodoboval. Nechci mít z dítěte bláznivého uklízeče, a proto už takový maniak nejsem. Určitě je to dobře, protože ten pohled zpátky na sebe samu mě dost děsí.

Krásný, jarní den přeji všem a nepřehánějte to s úklidem
Bleblemcy

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Zlatý chlapeček, že maminku zklidnil. Ale zase Vás rozdovádí jinak, viďte? Ovšem to je krásná činnost. Hrajete se třeba i na pavouky za skříní :) :)
Váš příspěvek mě pobavil, děkuji za jeho sepsání.
Mějte krásný jarní den
Saša

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

Reklama