Pusťte si „film“ podle scénáře naší čtenářky Bleblemcy. Určitě vás její rodinné eskapády pobaví :)

Dobrý den,
popíšu vám náš běžný nákupní scénář. Vyrážíme do Penny v obsazení já, jako žena s předsevzetím, že dnes to proběhne v klidu. Můj muž je naštvaný už z práce a vidina nákupní povinnosti toto stupňuje často až do stavu nepříčetnosti. Náš dvouapůlletý syn Ondra jako ten co se na nákup ohromě těší a už se nemůže tohoto skvělého dobrodružství dočkat. Usazujeme se do našeho poslušnost odmítajícího automobilu a po několika marných pokusech o nastartování s manželem opět vystupujeme a dáme se do rozcvičky zvané „roztlačování auta“ za hlasitého protestování našeho syna, který vykřikuje, že chce pustit „ta,na,ná a la, la, lá“ což znamená, že touží po poslechu autorádia. Po úspěšném roztlačení se opět usazujeme a pouštíme synovi optimistickou píseň z rádia sdělujíc cosi o tom že „Don’t Worry, Be Happy.“ Neužívá si však svého štěstí dlouho, neboť do Penny je to asi dvě minuty cesty.

V obchodě usazuji syna do vozíku a vytahuji svůj nákupní „Schindlerův“ seznam, který mi však Ondrášek okamžitě odebírá a hlasitě předčítá co je nezbytné zakoupit: „blá, bla, blabla, blá, blá“. za mírného boje si vynucuji seznam zpět do vlastních rukou, protože kdybychom se řídili synovým předčítáním nakoupili bychom nejspíš pouze samé bláto.

Nejprve míříme s prázdnou basou od piva k výkupu lahví, kde manžel několikrát zběsile zvoní a nadává. My se zatím s Ondrou prohlížíme v onom plechovém „zrcadle“ vedle automatu na prázdné lahve, které snad uloupili v nějakém zrcadlovém bludišti. Dělá z nás obou bizarní zdeformované figurky, ačkoliv u mne už deformace zrcadlem nemá valného smyslu a je téměř zbytečná.
Po úspěšném vrácení lahví se zahloubám do svého seznamu a vyrážíme do „útrob šelmy“ hledat produkt, který ještě před týdnem byl někde mezi pudinky a prášky do pečiva, ale dnes se ze záhadných důvodů přestěhoval někam na opačný konec obchodu. Kličkujeme tak kolem zákaznic, které se rozhodly udělat barikádu ze svých nákupních vozíků přímo tam kde je nejužší cesta. Máňa potkala zrovna Bóžu a musí jí vyprávět jak se jí udělaly hemeroidy a tak si tam parkují a klábosí bez sebemenší reakce na prosbu o uvolnění cesty. Vzdáváme to a jedeme jinudy, protože syna už to nebaví a dožaduje se při delší zastávce vysazení z vozíku. Někdy mě napadá, že tyhle upovídané dámy často odtahují až po skončení prodejní doby spolu s jejich košíky ven na parkoviště.

Před oddělením drogerie vytahuji neklidného Ondru z vozíku a beru ho za ruku. Chce dělat „ťapy,ťapy“, ale uběhne jen pár kroků k regálu s vložkami a tampony. Tam se zastaví a hlasitě celému okolí sděluje, že: „tam je OB a Always.“ Ukazuje si při tom mezi nohy jak zoufalý exhibicionista v parku, snažící se upozornit krátkozrakou ženu na to, že pod kabátem opravdu nemá trenky.

Nakonec se konečně dostáváme do fronty k pokladně. Utrpení tím však nekončí, protože syn se rozhodl, že dnes je nezbytné koupit ještě „koko“ což je kinder vajíčko. Pokud ho náhodou nemají je schopen kvokat až před slečnu sedící za pokladnou, kde obvykle zapomene na vejce a snaží se mě odtáhnout ke skříňkám sloužícím pro úschovu věcí, které mu připomínají klece v ZOO. Už se mi i do jedné z nich nasoukal a pak na mě dělal zkrz dvířka: „uááá, vuáá“ jako že je zlý bengálský tygr.
Manžel stihne zaplatit však většinou dřív než se náš hošíček změní na exotické zvíře a pak už jen rychle uložíme nákup do kufru našeho vozu a vyrážíme zpět k domovu za veselého a hlasitého, dvouminutového hraní hudby z autorádia. „Ta,na,ná a la, la, lá, a tananá a lalalááááá.“

Krásný den, plný dobrých nákupů přeje všem
Bleblemcy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

:) :) „Ta,na,ná a la, la, lá, a tananá a lalalááááá.“
Tak k tomu není potřeba nic dodávat. Realita „všedního“ dne a „nevšedního“ nákupu.
Děkuji, že jste napsala a tento poněkud chmurný den svým příspěvkem rozveselila.
Mějte se fajn a pozdravujte doma
Saša

Téma dnešního dne: Nákupy

  • Nakupujete společně s vašimi muži?
  • Nebo nakupují sami?
  • Vysíláte je s lístečky?
  • Nakupují rádi?
  • Dostanete je s úsměvem třeba i do oddělení drogerie, nábytku, textilu?
  • Pohádali jste se někdy na nákupu?
  • Shodnete se na zboží?
  • Upřednostňujete nákupy v malých obchodech, nebo pořádáte velké nákupy v hypermarketech?
  • Jak často?
  • A chodíte raději na nákupy sama, nebo v doprovodu toho svého? :)

O nákupní tematice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: pečící formou na dorty od firmy Tescoma

forma

Reklama