Přečtěte si hrůzostrašnou vizi od čtenářky s nickem Bleblemcy. Byť byl v zadání tématu hmatatelný technický vynález, ona pojala téma opravdu od začátku – až ke konci…

Dobrý den,
technická vymoženost bez, které se opravdu neobejdu je elektřina. Bez ní by nefungovalo vůbec nic ani byste si nerozsvítili obyčejnou žárovku. Katastrofické sci-fi by mohlo začít.....

Uvažuji ,jak bych vařila. Ti šťastnější, kteří mají doma komín by ho znovu zprovoznili a koupili by si klasická kamna na tuhá paliva. Ti méně šťastní jako já by chodili do parku či do lesa na dřevo a pak by někde za domem rozdělávali ohně a vařili v kotlíku guláš. Nějakou dobu by na tom byli nejlépe ti kdo mají vše na plyn, ale ani oni by se neradovali dlouho jejich dodávka je závislá na plynárnách, které ke svému provozu potřebují také elektrickou energii.

Moje bláznivé úvahy však zacházejí ještě dál a myslím, že i energie v el. článcích by se jednoho dne vypařila spolu s elektřinou. Nemohli byste si tedy najednou posvítit ani obyčejnou baterkou, ale co víc nefungoval by vám najednou ani telefon. Nikdo by netušil co se děje ve světě, protože by nefungovala ani televize ani rádio, abyste si poslechli zprávy. Nemohli byste si je ani přečíst v novinách, protože i tiskařské stroje fungují na elektřinu.

Začalo by se svítit loučemi a svíčkami. Tím pádem by vznikaly požáry, které by se neomezeně šířily a pohlcovaly celá města. K jejich uhašení by nemohli vyjet ani hasiči, protože i oni mají v hasičském autě autobaterii a z ní by se energie ztratila stejně jako ze všech ostatních autobaterií. Nemohli byste si už ani nic koupit, protože by se zastavila veškerá výroba i dodávky. Ti kdo by si hned v samém začátku nenarabovali dostatek zásob, by byli v koncích. Naopak ti, kteří by zásoby měli museli by je jistě bránit s nasazením vlastního života ve dne i v noci, protože ti hladoví a zubožení kdysi slušní lidé by se stali čím dál divočejší zvěří jdoucí pro vlastní přežití i přes mrtvoly. Lidé by propadali panice a množili by se nepokoje, krádeže, násilí a vraždy.

Bez elektřiny by nakonec nastal neodvratitelný pád celého systému a to by byl konec světa.

Jediné co by tento temný pád mohlo odvrátit, by bylo znovuzprovoznění starých vynálezů schopných fungovat i bez elektřiny. Nejsem si, ale zcela jista zda by to nejen někdo dokázal, ale hlavně, zda by to dokázal včas dřív než  dojde k výše popsanému katastrofickému konci.

Krásný den plný elektřiny přeje
Bleblemcy

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

A už chybí jen Arnold Schwarzenegger, aby celou tu katastrofu odvrátil a svět zachránil :)
Děkuji, za vaši úvahu a doufejme, že nám nic takového nehrozí.
Krásný den, plný světla
přeje Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama