„Blbí holt mají štěstí“, uzavřela svůj maturitní příspěvek čtenářka s nickem eli.emanuela, já si ale myslím, že se zbytečně podceňuje, jinak by přece neodmaturovala s vyznamenáním..., a to ještě následovala katedra. :)

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Všechno špatně! A výsledek?

Moje maturita je pro mne dodnes nezapomenutelným zážitkem. Byla to od prvních chvil totální katastrofa. Alespoň mě to tak připadalo. A ve skrytu duše jsem úpěla, proč musím být i v tomhle po mamince. Moje maminka se k maturitě nenaučila jediné dvě otázky, a samozřejmě, že si vylosovala právě je!

Velmi podobné jsem to měla i já. Učila jsem se na poslední chvíli a během svaťáku mi ze všeho šla hlava kolem.

Přišel den D a já byla psychicky na dně. Vše jsem viděla naprosto černě. Určitě to nezvládnu! Ve skupině se mnou byli totiž dva třídní premianti, a já jen průměrná studentka. V porovnání s nimi budu vždy vypadat jako úplný hlupák!

Aby toho nebylo málo, samotné losování otázek byla další katastrofa. Čeština: Přinesla jsem si nejdelší seznam přečtené literatury, přes 100 knih (opravdu jsem to poctivě načetla!) a říkala si, že v nejhorším povyprávím děj některé knížky. Jenže ouha - já si vytáhla prokleté básníky! A poezie, tu jsem nikdy neměla ráda, nic načteno, vědomosti jen okrajové. Stejně tak v matematice jsem si vytáhla otázku, kterou jsem zoufale nechtěla. U angličtiny, nejhoršího předmětu, jazyku, kterým nevládnu dodnes, jsem málem omdlela, když jsem si vylovila téma „politika“. Doteď mám problém s tím, kdo je levice a kdo pravice, takže jsem se snažila mluvit co nejdéle o státních vlajkách. :) Jen u dějepisu jsem měla štěstí a vytáhla si dobu, na kterou jsem o českých zemích psala velmi podrobnou a rozsáhlou práci. Druhá část dějepisné otázky - evropské dějiny, tam jsem samozřejmě plavala, snažila jsem se proto zachránit nepřerušitelným monologem o Českém království.

K mé veliké radosti, jak špatně to začalo, tak to nakonec dobře skončilo. Z naší skupiny jsem samozřejmě byla nejhorší, ale i přesto jsem získala vyznamenání. Doteď tomu nerozumím, neboť z angličtiny jsem vždy měla trojky, a tohle byla moje první dvojka! A navíc - angličtinářka od maturity vyhodila spolužačku, která vždy měla samé jedničky.

Blbí holt mají štěstí. :)

P.S.: I u státnic jsem si vytáhla přesně ty otázky, které jsem nechtěla, ale na katedře se asi chtěli zbavit věčné studentky, tak na mě byli hodní. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

pozn.redakce: text neprošel redakční úpravou

_________

Milá eli.emanuelo, Váš maturitní příspěvek je dokladem toho, že štěstí a vrozená inetligence je mnohem víc než čtyřleté biflování třídních premiantů. :) A „blbá“ rozhodně nejste, jinak byste na té katedře nedošla ani na první schodek. :)

Hezký - sluníčkový - den

Saša

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha

Reklama