Po více než 18 letech, kdy jsme jako rodina trávili dovolenou u jedné babičky, pak pár dní u druhé babičky (obě bydlí resp. bydlely daleko od nás), jsem udělala "radikální řez". Naplánovala jsem "last minute" zahraniční dovolenou do Chorvatska. Na vyřízení všech náležitostí jsem měla 2 dny - povedlo se, a s dcerou jsme odjely na ostrov Pag.

Bydlely jsme ve stanu blízko pláže. Celý týden jsme si užívaly sluníčka, bezstarostného života. Bylo to poprvé v životě, co jsme obě viděly moře - byl to předčasný dárek k 18. a 50. narozeninám, které obě slavíme v listopadu. Manžel kvůli změně zaměstnání, bohužel, dovolenou nedostal, proto jsme jely bez něj.

Vím, že se už víckrát k moři asi nepodívám, a nebýt tehdy náhleho "bláznivého" nápadu, nejely bychom ani tenkrát. Někdy je dobré náhlý nápad ihned zrealizovat. Kdybych se byla moc rozmýšlela, určitě by nakonec z toho nic nebylo, protože bych si řekla že peníze potřebujeme na důležitější věci. Bylo to v roce 2007.

Kdybych jela na dovolenou zase, tak jedině s mými nejbližšími. I když s dcerou už asi moc počítat nemohu, má 20 let a jiné představy o trávení dovolené. Takže s manželem. A kam? No nejspíš zase k moři, mám ráda sluníčko a vodu. Snad se zase po dalších 18 letech dočkám :-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá neznámá, taky se mi vždycky podobné "bláznění" vyplatilo. Neplánované věci totiž bývají nejpovedenější. Simona

A vy, milé čtenářky, na nic nečekejte a posílejte svoje příběhy nejkrásnější dovolené. A jestli jste ještě žádnou podobnou neptrožily, klidně napište, jak by měly vaše sny vypadat. Ta nejzajímavější získá hezkou cenu. Čekám na adrese:

redakcevzena-in.cz

Reklama