Skoro neuvěřitelný příběh mi poslala čtenářka Věrulinka. Podivný majitel statku se brání všem opravám, nepřijímá peníze za nájem a bydlí na ulici - pochopíte to?


Zdravím a přeji krásný den všem!

Podivín, jeden tady je, ale asi nemocný člověk, protože jeho chování se nedá pochopit.

Majitel dvou domků, které pronajímá, hektarový polnosti, ale... musím začít od samého počátku.

Jeho rodičům, tedy jejich rodičům, jsou to tři bratři, v 50 letech vše zabrali komunisti, no jak to bývalo, že, známe všichni. Před rokem 1989 domky pronajala obec dvěma rodinám, s tím, že u nich budou pracovat v JZD, včetně pozemků, polnosti obhospodařovalo bývalé družstvo, kde měli i kravín a jiné zemědělské stroje.

Přišel rok 1989, nové zákony o navrácení majetku, takže družstvo muselo opustit nejen polnosti, ale i kravín a vše, co obývali okolo. Dnes jsou to ruiny na spadnutí. Rodiny které v domcích bydlí, uzavřeli s tím nejstarším z bratrů (podivínem) smlouvy o pronájmu domků.

Uplynulo pár let a obě rodiny chtěli od majitele domky koupit, včetně pozemků.

Ovšem pán se zatvrdil, ne neprodám a nastal problém. Jeho dva mladší bratři by ihned prodali, ale on jediný je proti a dělá lidem ze života doslova peklo.

Najednou jim zakázal používat pozemky, kde měli krásný zahrady, kde pěstovali, co chtěli a nechal to ležet ladem.

Najednou přijela policie, že mu neplatí dohodnuté částky za pronájem domků, i když to pravda není, žádal okamžité vystěhování, bez ohledu na děti. Mají složenky v ruce, ale každým měsícem se jim peníze vrací, adresát nepřevzal.

Když se police přesvědčila, jak to je, sdělila jim, ano plaťte takto i nadále, jeho problém, že peníze nepřijímá a navrácené peníze ukládejte u notáře.

Takto to chodí asi 12 let, nic se neděje, on se občas přijede podívat, vše prohlédne, zda si náhodou někdo někde něco nepěstuje a zase odjede.

Tyto dvě rodiny si nemůžou ani na domku něco opravit, něco udělat, ihned by je usurpovával, jeho výrazy, že mu ničí majetek, ne že ho vylepšují a na vlastní náklady, hrozná situace. Při tom neví dne, ba ani hodinu, kdy si usmyslí a vyhodí je na ulici.

Je to několikanásobný milonář, ale ve městě spí po sklepech, je z něj bezdomovec, protože žena se s ním rozvedla, že je blázen, podivín by asi pro ni bylo slabé slovo. Jeho bratři jsou z toho nešťastní, ale on by se musel s nimi dělit a to nechce dopustit, proto dělá tyto problémy.

Tedy opravdu jeho jednání nechápu, nejen já, ale nikdo, ano jinak se mu tady neřekne než: „Byl tu podivín na kontrole."

Tak nevím je blázen, nebo podivín?

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podivíni!

Předpokládám, že každý člověk ve svém okolí alespoň jednoho podivína má, může to být soused či sousedka, kolega nebo kolegyně v práci, partner... může to být zkrátka úplně kdokoli. A tak mi tedy pište své zkušenosti...

  • Setkání s podivínem.
  • Můj vztah k podivínovi.
  • Co považuji za podivínství.

Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Heslo: PODIVINI

Nejlepší příspěvky odměním krásnou cenou!

Reklama