Skleněný tobogán, obří skluzavka, nebo podvodní tunel, kde vás od žraloků dělí jen pár milimetrů silné sklo - dubajské aquaparky jsou rájem pro milovníky adrenalinu. Vstup sice není za hubičku, ale v létě sem mají děti vstup zdarma a zážitek je to na celý život.

Firo

Jumeirah Sceirah je největší vodní skluzavka mimo Sverní Ameriku, dosáhnete tu rychlosti až 80 km v hodině. (zdroj: www.wildwadiwater.com)

Vodní park Wild Wadi Water v Dubaji se může pyšnit několika nej. Je tady třeba největší vodní skluzavka mimo Severní Ameriku. Odvážlivci, kteří na atrakci Jumeirah Sceirah vystoupají, se spouští z výšky třiatřiceti metrů.

Za pět vteřin dole, osmdesátikilometrovou rychlostí

Jízda pak trvá stěží pět vteřin a člověk při ní letí rychlostí osmdesát kilometrů v hodině. Ani křičet nemůžete - křik vám totiž uvízne v hrdle. Tahle obří skluzavka je součástí sekce atrakcí pro odvážné. Mimo ní se velké oblibě těší třeba i tobogán Tantrum Alley, kde úzké kory skluzavky několikrát vystřídá ohromný trychtýř.

Firo

Dubaj dělá pro turisty maximum, v létě jsou tu výrazné slevy pro rodiny, které přijedou s dětmi.

„Ten člověka několikrát protočí a pošle ho pekelnou rychlostí dál,“ vykládají u dojezdového bazénu odvážlivci, kteří se ze shora spustili. Část z nich potom spěchá na další atrakci - Burj Surj, kde se člověk točí na nafukovacím kruhu. Kvůli bezpečnosti je na všechny tyto atrakce vstup možný jen pro ty, kteří jsou vyšší jak sto deset centimetrů.

Ve čtvrtek a v pátek tady mají víkend

I přesto je celý park hlavně rájem pro děti. Ty menší si užijí v umělé laguně se stovkou atrakcí, větší pak třeba v bazénu s umělým vlnobitím, kde se i na metr a půl vysokých vlnách učí surfovat. Všechny bazény jsou navíc vzájemně propojené vodními kanály, takže člověk nemusí celý den vystrčit nohu z vody.

Své brány park otevírá každý den v jedenáct hodin dopoledne, v létě zavírá v devět večer. Jediné, na co si musí dát člověk pozor, je fakt, že čtvrtek a pátek jsou v Emirátech dny pracovního klidu. „V parku tedy bude víc lidí,“ upozorňuje delegát.

Firo

Akvárium v obchodním centru Dubai Mall patří k největším na planetě. Vejde se do něj 10 milionů litrů vody.

Vrásku na čele by mohlo vykouzlit vstupné - to se v přepočtu pohybuje na 70 dolarech pro dospělého. Děti do 12 let ale mají teď v létě vstup zdarma. Dubaj totiž rozjela letní akci Kids go free, do které se zapojila velká část hotelových řetězců, obchodníků i aerolinky. Cíl je jasný - dostat do Dubaje ještě víc turistů.

Kids go free
Dubaj v posledních letech těží převážně ze zájmu turistů. A aby jich neubylo, pořádají se zde několikrát do roka velké akce, do kterých se zapojují jak hotelové řetězce, tak aerolinky nebo obchody. Kromě obřích nákupních festivalů, které probíhají dvakrát do roka, tu v létě běží akce Kids for free - děti do dvanácti let mají zdarma ubytování, stravu a vstupy do desítek atrakcí, což se projeví i na nižších cenách zájezdů. Mezi partnery akce patří i nejslavnější dubajské hotely, unikátní krytá sjezdovka nebo právě aquapark Wild Wadi Water.

Sjezdovka uprostřed pouště

Kromě vstupu do Wild Wadi Water ušetří rodiče i na vstupu do slavného krytého lyžařského areálu Ski Dubai. Věnovat se jim tu budou i instruktoři. „Sjezdovek je tady pět, včetně čtyřsetmetrové černé, jsou tu jak lanovky, tak vleky, snowpark i místo pro stavění sněhuláků,“ přibližuje podobu areálu delegát. Kombinézy vám tady půjčí, stejně tak zbytek lyžařského vybavení. Celý lyžařský areál potom přímo navazuje na slavný „obchoďák“ Dubai Mall.

Firo

Vodní svět u hotelu Atlantis soupeří o primát s aquaparkem na pláži Jumeniah.

Stejně jako velká část dominant Dubaje, i dubajský obchoďák se chlubí několika nej. Navíc je srdcem slavného nákupního festivalu, který v Dubaji probíhá dvakrát do roka a vždy naláká statisíce turistů z celého světa.

Plavba mezi žraloky

Wild Wadi Water je možná nejznámější ale rozhodně ne jediný dubajský aquapark. Na největším umělém ostrově světa při dubajském pobřeží totiž neleží jen hotel Atlantis, ale i vodní svět Aquaventure, který proslavily prosklené tobogány, které vedou pod bazénem s rejnoky a žraloky. Dost možná je ale člověk, který okolo nich sviští nemalou rychlostí ani nezaregistruje.

Určitě si jich ale všimne v proskleném tunelu, kde sedí na nafukovacím kruhu a mírný proud ho pomalu unáší. Namodralé přítmí a nad hlavou vznášející se stíny těchto mořských predátorů... tohle v českých aquaparcích nezažijete... Někteří více bojácní by možná dodali „naštěstí“.

Autor: Lucie Štěrbová & FIRO-tour


FiroCestovní kancelář FIRO Tour, odborník na dovolenou v Tunisku, Turecku, Egyptě, Řecku, Španělsku a dalších oblíbených destinacích, vybírá ze své nabídky zájezdy Dubaj.

Hotel Atlantis

Jeden z nejoblíbenějších hotelů v Dubaji. Vynikající služby, nepřeberná nabídka aktivit pro děti i dospělé, nádherná pláž. Doporučujeme i nejnáročnějším klientům.

FiroHotel Jebel Ali Golf Resort & Spa

FiroHotelový komplex špičkové úrovně s množstvím aktivit pro děti a dospělé, vhodný zvláště pro rodiny s dětmi. Doporučujeme také hráčům golfu.

Habtoor Grand Resort

Luxusní hotelový komplex s kvalitními službami přímo na pláži a zároveň nedaleko centra Dubaje. Zkombinujte odpočinek a poznávání Dubaje!

Foto zdroj: FIRO-tour

Reklama