I když si čtenářka blanca v rodině svého partnera připadala v jednu chvíli jako vetřelec, nakonec všechno dopadlo dobře a s maminkou přítele se i zasmály. Více již v povedené „bakalářské“ povídce.

Krásný den všem.
Moje seznámení s partnerovými rodiči není sice moje první, jsem už jednou rozvedená, ale o to více zábavnější.

Partner bydlí v domě s rodiči, každý mají svoje patro. Už jsme spolu pár měsíců chodili, ale u nich doma jsem ještě nebyla. Jednou jsem odmítla, když jsem ho vezla v noci domů z nějaké zábavy s tím, že je hloupé, když mi rodiče neznají, tam přespávat. Jenže pak jsme u nich ve městě měli noční vystupování na hradě, tak to už se odmítnout moc nedalo. Řekla jsem si, že tam teda přespím a nějak to dopadne. Tak v noci jsme přišli, to už rodiče spali, ráno jsme vstali, uvařili čaj, udělali snídani a jak tak v pohodě a poklidu snídáme, najednou příteli zvoní telefon. Poplach, hoří!!!
Přítel je dobrovolný hasič a v takových případech mají povinnost výjezdu do několika minut. Co teď, on vyskočí, mezi dveřmi mi při oblékání rychle povídá, že musí jet, jestli to nějak zvládnu. Já v panice říkám, že mi tady přece nemůže jen tak nechat. Na něm bylo vidět, že neví, co má dělat, jestli zůstat se mnou nebo jet k požáru, ale povinnost přece jen zvítězila, odjel. Toho dne jsme měli další vystoupení v poledne a já potřebovala před 10. hodinou odjet. Jenže takový požár může trvat pár minut, ale taky třeba pár hodin…..co budu dělat? Cizí v domě, kde mě nikdo nezná, a já neznám je, sice věděli, že tam jsem, před domem stálo auto….ale připadala jsem si jako vetřelec…..a blížil se čas, kdy jsem potřebovala jet…..najednou mi celá situace přišla strašně k smíchu.

No co, umyla jsem holt nádobí od snídaně, sbalila se a šla se dolů představit mamince mého přítele, tatínek byl taky u požáru, přece jen by bylo asi dost divné utéct jako „zloděj“ a ani nepozdravit.

S maminkou jsme se té situaci zasmály, chvilku povídaly a mezitím se vrátil přítel.

Ještě dnes se tomu musím smát, přišlo mi to totiž jak z příběhu Bakalářů. Představovala jsem si různé varianty toho, jak potkám rodiče, až budu odcházet, jaké asi bude seznámení………..ale tohle by mi ani ve snu nenapadlo :)

blanca

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Povedené seznámení, takové originální – inu, asi to tak v hasičských rodinách chodí. :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Rodinu si nevybíráš

  • Jaké jsou vaše vzpomínky na první seznámení a přijetí do rodiny vašeho partnera / budoucího manžela?
  • Pokud máte už sama velké děti, jak jste přijala jejich partnery?

Dvě jednoduché nápovědní otázky, ale věřím, že se u nich pobavíme.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme vtipným dárkem, který doufám oceníte:
„Aby vaše vztahy s rodiči manžela neochladly ani v parných dnech a byly stále vřelé: použijte termofor :)“
A k tomu horkou kávu :)

termoforkava

Reklama