obrazek.png
Eukalyptus je léty prověřená léčivka pocházející z Austrálie. Jeden z jeho druhů je dokonce řazen mezi nejvyšší stromy na světě, podle vědců vyšší už jsou jen bájné sekvoje.

5dca815179766obrazek.pngPro původní obyvatele dávné Austrálie, kteří přirozeně rozuměli přírodě, kterou měli vždy k dispozici, byl eukalyptus neboli blahovičník jedinečný léčivý prostředek. Tuto léčivku uměli Australané užívat při mnoha nemocech dýchacího ústrojí, k ošetření ran a popálenin, na zanícená hmyzí bodnutí, ke snížení horečky, při infekčních onemocněních, malárii, bolestech hlavy i k posílení organismu.

Z velké knihy o bylinkách Ursel Buhringové se můžeme dočíst o eukalyptu toto: éterické oleje s vysokým obsahem této rostliny jsou přijímány z větší části přes plíce, kde se projevují jejich účinky, výtažek z eukalyptu totiž zpomaluje šíření choroboplodných zárodků, rozpouští hleny a pomáhá odkašlávat.

I z hlediska lékařských studií eukalyptus potlačuje rozšiřování zánětlivých látek - podobně jako kortizol!, ovšem bez vedlejších účinků.
Pokud ještě chvíli zůstaneme u lékařských i vědeckých studií, které je podle mě dobré znát i pro celkové posouzení, je prokázána účinnost kombinace eukalyptového a mátového oleje při zvyšování výkonnosti a schopnosti soustředění při současném duševním i svalovém uvolnění.
5dca817e4665cobrazek.pngEukalyptus není však jen léčivá rostlina z hlediska fyzického těla. Její květy jsou zmíněny i v knize Doreen Virtue o jemném léčení - květové terapii. Energetické vlastnosti květů této léčivky podle světoznámé bílé čarodějky Doreen zprostředkují požehnání, mají moc působit na přitahování zázraků, dávají svolení našim andělům, aby nám pomohli a odstranili bariéry, které brání přijímání. Eukalyptus z hlediska květové terapie je květem přijímání, snaží se nám připomenout, že někdy, i když je pomoc ve vaší blízkosti, o ni musíte požádat.

5dca810d24092obrazek.pngPokud se vám podaří mít květ eukalyptu ve své blízkosti a pracovat s ním (naladit se na jeho čisté vibrace), tento květ dokáže přinést do našeho života mnoho úžasných změn. Jedná se o dary, které si určitě zasloužíme, s pomocí eukalyptového květu se (pokud budeme chtít) dokážeme otevřít doširoka celému vesmíru. Jak říká Doreen: otevřít srdce i náruč, jelikož andělé jsou připraveni stále v kterýkoliv den a hodinu. Pamatujte na to, že zákon svobodné vůle vám brání v přijetí požehnání a léčení, dokud nedáte svolení. Jakmile dáte vesmíru najevo, že jste připraveni a ochotni přijímat, vaši milující andělé vám mohou pomoci… Dovolte sami sobě vplout do tohoto přijímacího vztahu a brzy si všimnete zázraků, které se kolem vás začnou dít.

5dca8161a243eobrazek.pngPokud se vám nepodaří být v blízkosti květů eukalyptu, vědma říká, že můžete pracovat i s fotografií či obrázkem, ale pevně věřím, že pokud se k tomu přidá eukalyptová silice se svou vůní, nebude pro nikoho problém se s eukalyptem propojit. :-)
Pokud byste se rozhodli ze skvělé léčivé nabídky této výjimečné rostlinné bytosti využít pouze tu ku prospěchu fyzického těla, nabízí se mimo jiné:

  • čaj k vnějšímu použití ve formě obkladů či koupelí
  • čajové směsi při bronchitidě
  • směs na inhalaci vonných par
  • olej na revma
  • eukalyptový med
  • obklady na močový měchýř
  • aromaterapie
    Zdroj fotografií: www.shutterstock.com