A víc už vám neprozradím. Přečtěte si neuvěřitelný příspěvek od čtenářky black.bird.third. Její obvoďačka ještě dobrý, ovšem obvodní doktor jejího manžela… …:))

Dobrý den.
Ráda přispěji ke dnešnímu tématu.

Mou obvodní lékařku jsem viděla zatím asi jen třikrát. Jednou jsem měla hodně silnou virózu. Prohlédla mě, určila diagnózu, předepsala léky. Prohodila se mnou i pár milých slov a odešla jsem. Vše v naprostém pořádku. A další dvě návštěvy byly vždy v těhotenství - kvůli natočení srdce. To proběhlo také v pořádku, já si vzala záznam a odešla. Asi bych měla začít chodit na preventivní prohlídky, ale znáte to. Když vám (zatím) nic není, říkáte si, že to není potřeba.

Ale manžel má obvoďáka, že by jeden ... (slušně řečeno blinkal).
Manžel k němu chodí zásadně jen na prohlídky nutné k práci, k řidičáku, ... prostě jen to, co je nezbytně nutné. Rýmičky, teploty, virózy léčí sám doma max. s pomocí rady paní lékárnice, co si má koupit.
Pan doktor je zde provařený tzv. vstupními prohlídkami do zaměstnání zejména potravinového typu. Adept na prohlídku přijde k němu do ordinace, pan doktor je samé:“ Hačněte se, máte kašílek, natáhněte ručičku, změříme tep a tláček, stoupněte si, udělejte kočičku... a než se „pacient“ stihne rozkoukat, už mu pan doktor dělá výtěr... no víte kde. Když je to potřeba do potravinářského průmyslu. Jen nechápu, proč toto vyšetření potřebují i lidé pracující např. ve dřevozpracovatelském průmyslu. A zajímavostí je, že zákrok je častěji vykonáván na mužích. Z líčení jednoho známého mám vzpomínku:“Prej udělejte kočičku, tak jsem se ohnul, a už jsem ho tam měl. Málem mi vylezli voči z důlků...“

Na jedné z preventivních kontrol byl manžel prohlédnut, už seděl na židli a čekal. Pan doktor něco hledal v počítači a povídá:“To je divný, to je divný...“
Manžel na to:“A co pane doktore?“
Doktor na to:“Pane XY: maminka má cukrovku, tatínek má cukrovku... jak to, že ji nemáte i Vy???“
Manžel na to:“Nebojte, já ji taky dostanu.“
To asi pana doktora uspokojilo a prohlídka skončila.

Jedna ze sousedek se léčila na rakovinu. Po úspěšné chemoterapii šla na kontrolu v panu obvoďákovi. Ten se po prohlídce zadíval do papírů a prý prohlásil :“No jo, rakovina, tu dostanete znova, každý ji dostane znova...“

Místní babičky mají pana doktora rády. Vždy s nimi prohodí pár milých slov, předepíše léky a ony odcházejí z ordinace s balíčkem receptů. Na virózu jeden čas předepisoval jedna a ta samá antibiotika. U manžela v práci je postupně „vyfasovali“ všichni. Možná, že pana doktora farmaceutická firma sponzorovala? :)

Tchýně se mě při každé viróze ptá:“A tak si nech převést kartu sem k nám k panu doktorovi...“
Ne, děkuji. Opravdu nemusím mít všechno. Raději pojedu dvacet kilometrů ke své doktorce, než k místnímu MUDr., který každému prorokuje cukrovku, rakovinu, vysoký tlak... I tento doktor měl pár excesů, kdy řekl pacientovi, že je v naprostém pořádku, pacient odjel domů a večer byl mrtvý. Ale mám takový pocit, že to se stává všude. Jen to nesmí být moc často.

S pozdravem black.bird.third

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

A nejmenuje se ten obvodní doktor vašeho manžela náhodou doktor Kroupa? :)
Teda opravdu dlouho jsem se tak nepobavila. I když pacientům toho pana doktora asi moc do smíchu není ))
Děkuji, že jste napsala, přeji krásný den (a pozdravujte manžela, ať raději co nejméně marodí)
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama