Sedli na motorku a jeli se představit… Čtenářka s nickem black.bird.third a její nastávající. Jak to dopadlo si přečtěte v dalším pěkném příspěvku a dozvíte se i něco navíc.

Hezký den všem.

Seznámení s rodinou nynějšího manžela bylo rychlé. Povídal: „Jedeme (pozn. jeli jsme na motorce) na zahradu, jsou tam naši, neboj, nikdo jiný tam nebude, jsou v pohodě.“ Tak jsme jeli.

Už u vrat jsem čula nějaký podraz. Na zahradě sedělo nebo pobíhalo asi tak deset lidí. Včetně sousedů chalupářů. Všichni chtěli vidět, koho si to našel. Přítel mi je postupně představoval, s každým jsem si potřásla rukou, za chvíli jsem stejně nevěděla, kdo je kdo. Do toho okolo pobíhala malá dvouletá uječená neteř, pod nohama se motal asi šedesátikilový pes…

Jako poslední mi přítel představil své rodiče. Seznámení bylo klasické, potřesení rukou, představení, úsměvy. Žádné drama. Vše v pohodě. Stejně jsem se musela dodatečně a diskrétně ptát, kdo že je ten pán, kdo je ta vysmátá paní (to byla přítelova teta, lehce opojená vínkem… je vysmátá dost často), jak je kdo s kým příbuzný.

Seznámení tedy proběhlo krásně. I když to bylo moc narychlo. Ale lepší, než to „kouskovat“. Měla jsem to alespoň odbyté.

Ale pěkný zážitek povídal jeden kamarád mého taťky. Říkal mu kdysi: „Tak si ten náš Martin (pozn. rozený „holkař“) přivedl domů slečnu. Pěknou. Ve dveřích povídal: ´To je Martina, to je můj táta. ´Tak jsme si potřásli rukou a já ji vítám slovy: ´Jen pojďte dál slečno, nejste ani první a rozhodně ani poslední…´“

No, nechtěla bych být v kůži té slečny. Asi bych se ve dveřích otočila a odešla pryč. Ne kvůli tomu tatínkovi, ale kvůli tomu vyvedenému synáčkovi.

S pozdravem black.bird.third

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

:) Tak to je dobrý příběh. A ten váš také. Rozhodně proběhl „decentněji“.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den.
Saša

Téma dnešního dne: Rodinu si nevybíráš

  • Jaké jsou vaše vzpomínky na první seznámení a přijetí do rodiny vašeho partnera / budoucího manžela?
  • Pokud máte už sama velké děti, jak jste přijala jejich partnery?

Dvě jednoduché nápovědní otázky, ale věřím, že se u nich pobavíme.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme vtipným dárkem, který doufám oceníte:
„Aby vaše vztahy s rodiči manžela neochladly ani v parných dnech a byly stále vřelé: použijte termofor :)“
A k tomu horkou kávu :)

termoforkava

Reklama