Čtenářka Veronika s originálním nickem black.bird.third má zkušenosti i s konkurzem v televizní soutěži. Jak to dopadlo dál? To si přečtěte.

Dobré odpoledne.

Pěkné téma jste vybrali přes víkend. Mám obavy, že kdyby se měla každá žena-in k tomuto tématu vyjádřit, zablokujeme Vám schránku :)

Na základní škole, když jsme měli udělat nějakou vzpomínkovou knihu o naší třídě, každý dostal jakousi charakteristiku. A ke mně napsali spolužáci: „nejsoutěživější“. To mi zůstalo dodnes.

Na fyzické či sportovní soutěže jsem nikdy moc nebyla. Ani na soutěže typu: volejbal, basketbal... Jsem individualistka. Ráda posílám různé soutěže z časopisů, křížovky, a hlavně internetové soutěže. Mám ráda ten typ soutěží, kde se ze správných odpovědí losuje. Všichni mají totiž úplně stejnou šanci na výhru. Nejsem ani v žádné internetové diskuzi, tudíž si odpovědi hledám či luštím sama. O to větší je potom radost z výhry. Podařilo se mi například vyhrát proplacení účtů za deset tisíc, vrtačku (to ocenil hlavně manžel), notebook - za originální fotku, kdy o originalitě naštěstí rozhodovala porota a ne další soutěžící. To bych vyhrála asi prd. viz níže.

Soutěží typu: nejkrásnější miminko, nejkrásnější pejsek, nejkrásnější zvířátko, nejkrásnější bábovka, nejkrásnější bota... se neúčastním. Štve mě totiž systém hodnocení, kdy v drtivé převaze případů vyhrává fotka s největším počtem hlasů. Nejsou to pak již soutěže o nejkrásnější „cokoli“ ale o to, kdo z autorů má nejvíce přátel na FB, kdo nejvíce prosí v nejrůznějších diskuzích o body pro jejich fotku... Asi před rokem jsem v jedné takové (tehdy ještě otevřené) diskuzi každý den minimálně dvacetkrát četla prosbu o hlásek pro miminko měsíce. No, tak dám hlásek, pokud je miminko opravdu kouzelné. Jenže když jsem klikla na odkaz, miminko na fotce nebylo vůbec vidět. Jen pár vlásků, jak bylo zachumláno v peřince. Zato maminka se tam zubila na celé kolo. Jiné mimino mělo hromadu bodů jen z toho důvodu, že mělo na peřince šálu Slavie. A miminko tam zase nebylo téměř vidět.

Nejzajímavější výhra? To byla určitě moje první výhra. Bylo mi tehdy asi dvanáct let a vyhrála jsem na rádiu, kde moderuje onen kožichový moderátor, deset prezervativů a ledvinku oné rozhlasové stanice. Radost jsem měla velikou. První výhra a moje jméno dokonce četli v rádiu.... Prezervativy mi zabavili rodiče. Ledvinku naštěstí nechali. Nosila jsem ji do roztrhání. Asi po deseti letech moje mladší sestra ony prezervativy našla. Samozřejmě prošlé. Tak jsme je nafoukly a testovaly, kolik vzduchu vydrží. A potom i to, kolik se do nich vejde vody. Vešlo se jí moc.

A do televize? Zkusila jsem to. Ale nevyšlo to a jsem ráda. Byla jsem dvakrát na konkurzu do pořadu Riskuj. Konkurz se konal ve velké posluchárně FTVS v Praze. Byla jsem tam jedna z nejmladších. Osazenstvo konkurzu tvořili většinou muži kolem šedesátky. Natěšení do televize.  Koukali se na nás, studenty, dost divně. Jako že jim chceme sebrat výhru. Všichni živě diskutovali, v jakém pořadu v televizi byli, kolik vyhráli, do jakého se ještě chystají. Co ke konkurzu studovali, co četli, jaké byly otázky loni a předloni...

Rozsadili nás ke stolům, rozdali otázky a vyplňovali jsme. Celkový počet bodů byl šedesát. K „projití“ do televize stačilo snad třicet. Měla jsem při obou pokusech (během dvou let) asi od dva body méně. Některé otázky jsem v životě neslyšela. A to jsem studovala vysokou školu. Šedesátníci si zakrývali testy, aby ani kousíček nebyl vidět. A náhodou ostatním nenapověděli. Tehdy uspěl snad jen každý dvacátý. Otázky, co byly potom v televizní soutěži, byly jako pro střední školu. Zato otázky na konkurzu se rovnali postgraduálnímu studiu.

Toť mé soutěžení. Zůstávám věrná internetu a jeho soutěžím. A děkuji i portálu žena-in. Dvakrát jste mě již vylosovali, výhra došla brzy a v pořádku a udělala velikou radost.

Přeji hezký den.
S pozdravem Veronika - black.bird.third

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Ale stejně jste dobrá. Riskuj nepatří právě k nejlehčím soutěžím, i ten konkurz je velký úspěch – a co teprve odvaha na něj jít.
Moc hezký příspěvek. Děkuji Vám za něj a soutěžte dál - s námi i bez nás :) Je vidět, že Vás to baví.
Saša

 

Téma dne 27. února 2012: Soutěže a soutěžení

O tom, že jste Ženy-in soutěživé, není pochyby. Ale byly jste takové vždycky? A jsou takové třeba i vaše děti?
Soutěžit se dá různě a ve všem.
Ve sportu, v přízni o druhé pohlaví, v pomyslné soutěži s někým, v soutěži sama pro vlastní uspokojení, nebo i v soutěži o výhry.

  • Vyhrály jste někdy něco v soutěži? A teď nemyslím jen výhry u nás, na Ženě-in.
  • Soutěžíte ráda?
  • A v čem nejraději?
  • V soutěžích fyzických nebo psychických?
  • Soutěžily jste jako malé děti?
  • Soutěžily jste rády?
  • Vzpomeňte na nějakou kuriózní soutěž i výhru.
  • Pochvalte se, anebo naopak postěžujte si.
  • A co rodina a známí ve vašem okolí?
  • Šly byste soutěžit třeba i do televize?

Vše o soutěžích a vašem nadšení či naopak nic neříkající disciplině lidského chování, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním zajímavým dárkem: po soutěži se můžete natřít masážním olejíčkem a obléknout se do saténového tygřího župánku :)– viz výhra.

olej

zupan

Reklama