Čtenářka s nickem black.bird.third hezky sbalila věci na prodloužený víkend, zavřela kufr… a jelo se. Více již v jejím veselém, tematickém příspěvku.

Přeji krásný den všem. Zapomnětlivým i těm, co mají štěstí.

Začnu trošku oklikou. A nechám jen na redakci, zda příspěvek uveřejní. V nejhorším případě se alespoň zasmějete.

Minulý pátek, o státním svátku, jsme se chystali na prodloužený výlet pod stan. S dětmi je to taková malá dovolená. No, dovolená? Průběžně jsme balili věci, manžel je stejně průběžně nosil do auta. Spacáky, lehátka, deky, pumpu, jídlo, oblečení, dětské kolo a dětské odrážedlo… a spoustu dalších potřebných věcí. Stan nám na místo vezl na půjčení švagr. Když bylo hotovo, manžel se zeptal: “Je to všechno?“ A já odkývala, že už v autě je opravdu všechno. Připnuli jsme děti do autosedaček a vyjeli.

Po více než hodině cesty jsme byli na místě. Chlapi začali rozbalovat stan a stavět ho. Já dávala dětem svačinu. Poté jsme nafukovali matrace, nosili věci do stanu a chtěli se převléknout. Manžel si vzal svou igelitku, ve které měl vše!, co potřeboval na dovolenou. Balí se zásadně sám. A zeptal se, kde máme věci my. Odpověděla jsem, že v kufru. A on na to, že žádný kufr do auta nedával… Hrklo ve mně. Myslela jsem si, že si dělá srandu, ale nedělal. Opravdu kufr plný dětských oblečků (včetně plín na noc pro juniora) a mých pár věcí v autě nebyl. Zůstal doma v dětském pokojíčku.

A jak se to vyřešilo? Manžel se okamžitě napil piva a prohlásil: „Já už nikam nejedu.“ Vyndal z peněženky jistý obnos peněz, podal mi ho spolu s klíčky od auta a řekl: „Vem si auto a jeď teda něco koupit.“ Opět ve mně hrklo. Okolí jsem neznala. Natož vědět, kde hledat o státním svátku otevřený obchod s oblečením.

Pomohla švagrová. Já řídila, ona navigovala. Vzali jsme s sebou i její maminku, která má v kempu na léto pronajatý obytný přívěs. Taková dámská jízda. Obchod s oblečením jsme našli. Dokonce i za slušné peníze - Vietnamci asi naše svátky nedrží. Koupila jsem to nejnutnější „na přežití“. Navíc, ono se to neztratí. Oblečení se hodí vždy.

Víkend jsme si užili se vším všudy. Všichni chtěli onu příhodu s kufrem slyšet ještě jednou. A tchýně, když v sobotu volala manželovi, po poslechnutí historky prý prohlásila, že jsme blbci! Asi jsme. Jak někdo může doma zapomenout kufr plný oblečení?

Když jsme v neděli přijeli večer domů, kufr stál v dětském pokojíčku, pečlivě zabalený a připravený na cestu. Tuto sobotu jedeme na týden do Strážnice. Kufr už máme připravený:) Jsem zvědavá, co zapomeneme tentokrát…

black.bird.third

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Jéé, vy jedete do Strážnice, nebojte se, tam jsou taky Vietnamci. :)
Tak si to tam užijte.
Děkuji, že jste napsala, velmi mě pobavilo, jak se manžel rychle napil piva, aby nemusel nikam jet. To je dobrá finta :))
Krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Co cenného jste kdy ztratila na dovolené?

  • Jak jste se se ztrátou vyrovnala?
  • Přišla jste na ni až doma, nebo už během dovolené?

Více nápovědní bodů není potřeba, téma je jasné.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek, který si může vzít na dovolenou, ale neztratit, byla by to škoda: parfém od Avonu / Little gold dress.

parf

Reklama