Začnu pěkně od začátku, vystudovala jsem cestovní ruch a naivně si myslela asi jako všichni z nás, že hned po maturitě najdu pěkné místečko v nějaké cestovní kanceláři a budu se zabývat tím, co mě baví a to komunikací s lidmi a vybírání pohádkových míst pro jejich dovolenou.

Osud tomu chtěl ale jinak a tak jsem po škole skončila na Úřadu práce a nepříjemná paní mi sdělila, že se uvolnilo místo v jistém supermarketu za městem v oddělení lahůdek, tím moje naděje na práci snů skončila a jako spráskaný pes jsem se vydala prvního října poprvé do práce.   Přivítala mě ,,milá,, paní vedoucí tak, že po mě hodila zástěru a lodičku, aby mi vlasy nepadaly do nakrájených salámů a sdělila mi, že hodiny přesčas se neplatí. V úseku uzenin a sýrů mě přivítaly moje budoucí kolegyně slovy, že tam asi moc dlouho nevydržím a hleděly si svého. Po pár týdnech mě už ale vzaly mězi sebe a celkem jsme si rozuměly. Jelikož jsem ještě neměla svůj vlasní účet, tak mi v účtárně řekli, že výplatu obdržím v hotovosti, měla jsem z toho radost, budu poprvé držet své vlastní penízky...:-)
Nadešel den D, tedy den výplaty, částka, kterou jsem v pytlíčku dostala nebyla velká, ale radost jsem měla
obrovskou.
  Peníze jsem si vzala k sobě na úsek a představovala jsem si, co si koupím pěkného, asi nějakou kosmetiku, a taky něco na sebe, ale zbytek si schovám...musím si něco taky uspořit. Věnovala jsem se práci a po osmi hodinách se chystala na odchod, sáhnu do šuplíku pod nářezákem a nevěřím svým očím, pytlík je pryč.   Tenkrát jsem se dost nabrečela a proklínala svou naivitu a důvěru k lidem, moje první výplata skončila u ně- koho, kdo se ji neštítil ukrást peníze kolegyni se kterou se denně vídal. Ani nevíte jak rychle jsem běžela do banky a nechala si zřídil účet.

Krásný den, bizonka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Tak tam bych se už asi neukázala! :)

 


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

Reklama