Odsávač hadího jedu
Na odsávání nebezpečného hadího jedu opravdu existuje pracovní pozice – v zoologických zahradách, farmaceutických společnostech i akademických výzkumných institucích. Možná se ptáte, jaký je k odsávání důvod? Je to kvůli vyvíjení protijedu, jelikož na hadí uštknutí a následné smrtící účinky jedu umírají tisíce lidí (zejména v Africe a v Asii). Odsávač jedu má plat od 44 000 Kč do 110 000 Kč.

64d4b1615defeimage.png
Foto: Shutterstock

Filmový divák
Práce snů, říkáte si? Ano, ale nemůže ji dělat každý. Mnoho streamovacích společností najímá lidi, aby sledovali a následně hodnotili filmy a seriály. To ale opravdu může dělat jen ten, kdo pozná rozdíl mezi dobrým a špatným filmem. Vyděláte si za hodinu od 264 Kč do 330 Kč, což není moc, ale pokud strávíte sledováním a hodnocením celé dny, můžete si přijít na hezké peníze. A pokud filmy milujete, je dost možné, že je to práce, která vás konečně bude bavit.

Profesionální mazlič
Divili byste se, jaká je sháňka po těch, kteří se mazlí za peníze. Profi tuliče vyhledávají ti, kteří se cítí osamělí, mají zdravotní problémy, potýkají se s depresemi nebo v minulosti prodělali traumata. K tomu, abyste mohli vykonávat tohle povolání, musíte být empatičtí a nesmí vám vadit dotyk s cizími lidmi. Osoby s tímto povoláním často své služby nabízejí online a účtují si od 440 Kč do 880 Kč na hodinu.

64d4b1b118bc3image.png
Foto: Shutterstock

Koordinátor intimních scén
Věděli jste, že u natáčení existuje někdo, kdo se zabývá organizováním intimity? Ten radí, v jakých pozicích mají herci být, jak nejlépe bude erotický akt vypadat na kameře, ale nemusí se jednat pouze o pohlavní akt, ale třeba i jen polibek. Zajímavé je, že stejně tak se koordinuje i například znásilnění, aby vypadalo věrohodně. Takže příště, až ve filmu budete sledovat milostnou scénu, už budete vědět, kdo to má na starosti. Koordinátor intimních scén se objevil například v oblíbeném seriálu Sexuální výchova, který je dostupný ke zhlédnutí na platformě Netflix. Pokud má koordinátor štěstí a nachomítne se k úspěšnému seriálu či filmu, může si vydělat pěknou sumu peněz.

Tester psího žrádla
Vzhledem k tomu, že psi neumí mluvit, nemohou nám říct, jak jim krmivo chutná. Proto existují profesionální ochutnávači, kteří hodnotí nejen chuť, ale také kvalitu psího žrádla, a to nejen klasických krmiv, ale i všech psích pamlsků. Odměnou jim je plat v průměrné výši 880 000 Kč ročně.

64d4b2e6e9befimage.png
Foto: Shutterstock

Profesionální truchlič
V některých kulturách je tradicí, že pokud osoba, která zemře, měla málo přátel, nebo dokonce neměla žádné, najmou se lidi, kteří hrají truchlící účastníky pohřbu. Cílem je zlepšit nebo napravit pověst zesnulého. Truchlením si můžete vydělat od 880 Kč do 2 200 Kč za pohřeb.

Stojící ve frontě
Hledáte brigádu? Stáním ve frontě si můžete přijít až na 22 000 Kč týdně. Firmy najímají lidi zejména v období nakupovacích mánií, jako je Černý pátek nebo uvedení nového produktu do prodeje (například vydání nového telefonu). Jedná se o nákupní strategii – na lidi funguje fronta, proto ji uměle vytvoří a tím nalákají další potenciální zákazníky.

Až budete vy nebo někdo z vašeho okolí hledat práci, vzpomeňte si, že existují i tato povolání. Jsou sice šílená, ale rozhodně ne nudná.

Zdroj: careeraddict, scoopwhoop, timesofindia, respekt

Reklama