Michael Jackson

626672201ac13obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

O králi popu je všeobecně známo, že jeho dětství nebylo zrovna čítankové. Matka Katherine Scruse měla s Joe Jacksonem celkem deset dětí, což už samo o sobě vyžaduje specifický výchovný přístup. Je až s podivem, že se všem deseti sourozencům Jacksonovým podařilo nějakým způsobem bodovat v showbyznysu. Ovšem klíčovou otázkou zde je, za jakou cenu se takový rodinný úspěch podařil. Otec Joe se nikdy ani před médii netajil přísnými fyzickými tresty, které používal jako prostředek k disciplíně například při zkoušení či trénincích jeho dětí. Podle jeho vlastních slov ovšem děti nikdy nebil, jelikož nepoužíval hůl. „Jen“ je trestal, a to převážně řemenem a rákoskou.

Matka se naproti tomu hlásila k ideálům Svědků Jehovových a své děti nutila podřídit se jejich učení. Navíc podle všeho trpěla misofobií, tedy chorobným strachem ze špíny a bakterií. Své potomky navíc celé dětství pečlivě a stále natírala vazelínou, prý aby dobře vynikla jejich kůže a leskli se.

Christina Aguilera
Násilnického otce měla i popová hvězda Christina Aguilera. Její otec Fausto se vyznačoval zuřivými záchvaty a sama zpěvačka přiznala, že surově bil jak ji, tak její matku Shelly. Byl bývalým vojákem a podle výpovědi matky Christiny se násilnostmi na ženách velice bavil. Dodnes má Aguilera na svém těle jizvy, jednu například nad rtem, kde ji otec velmi surově uhodil, protože si hrála příliš nahlas. Stejně jako další oběti domácího násilí se dlouho potýkala s poruchami příjmu potravy a s úzkostmi. „Vím, že to se mnou bude až do smrti. Modřiny se zahojily, ale stále slyším jeho hlas a ozvěny ran,“ přiznala.

Britney Spears
Britney je skutečnou hvězdou a idolem devadesátých let. Ovšem proslavila se mnohem dříve, kdy se jako mnoho jiných celebrit objevila v pořadu New Mickey Mouse Club. Když v roce 1997 díky hitům jako Hit me baby one more time nebo Lucky její hvězda vystoupala ještě výše, tlak její rodiny na výkon a dokonalou image značně zesílil. Britney se měla stát odrazem dokonalého amerického zlatíčka. Ovšem vše vyvrcholilo jejím nervovým kolapsem v roce 2007. Zpěvačka po četných skandálech vtrhla do kadeřnictví a k údivu všem lidí kolem si sama vyholila hlavu. V roce 2008 jí byl pro její vlastní ochranu určen opatrovník, kterým se stal její otec. Spravoval její majetek a do péče mu připadla i dcera Britney. Ovšem přibližně o třináct let později stanula bývalá hvězda se svým otcem u soudu, kde žádala zrušení opatrovnictví a dostalo se jí i masivní podpory veřejnosti, která Jamese Parnella Spearse nařkla z toho, že Britney ovládá celý život a označila ho za hlavního viníka psychického kolapsu Britney Spears. Té se soud o opatrovnictví podařilo v září roku 2021 vyhrát. Jamese ovšem do poslední chvíle trval na tom, že veškeré fanouškovské teorie jsou nesmysl a označil je za konspirace.

Miley Cyrus
Poprvé stála před kamerou v devíti letech. Byla na záře reflektoru zvyklá i díky svému slavnému otci, zpěvákovi Billy Ray Cyrus. Sama Miley později vtipkovala, že její první brigáda bylo sbírání podprsenek, které po jejím otci házely fanynky. Život ji ovšem změnila nabídna od Disney Chanel na účinkování v televizním seriálu jménem Hannah Montana. Původně měla být obsazena do vedlejší role Lily, avšak producenti se nakonec rozhodli svěřit jí přímo roli hlavní. Miley se tak rázem stala úspěšným idolem dívek po celém světě.  A právě její otec trpělivě dohlížel na celou její kariéru. Se vstupem Miley Cyrus na sólovou dráhu se ovšem objevil v pěkných rodinných vztazích problém. Sama zpěvačka se totiž urputně toužila zbavit nálepky dokonalé sladké holčičky. Díky jejím četným veřejným skandálům a výstřednímu chování se s Miley její otec pár let vůbec nebavil. Sama Miley se poté veřejně vyjádřila, že její otec jí nátlakem na její perfektní veřejný obraz zničil celý život.

Gigi a Bella Hadid
Yolanda Hadid je bývalá úspěšná modelka a také matka dvou současných ikon vysoké módy Gigi a Belly. Mnozí fanoušci modelek si v komentářích na adresu Yolandy neberou servítky. Nedávno totiž mladší z děvčat Bella přiznala, že ji matka v pouhých čtrnácti letech „namotivovala“ k plastice nosu. Podle svých vlastních slov tohoto zákroku modelka velmi lituje a bývala by si ráda ponechala svůj přírodní nos.

Komentovaný je rovněž přístup slavné matky ke stravování svých dcer. Přísně totiž celé dospívání kontrolovala vše, co dcery jedly a výrazně omezovala jejich denní kalorický příjem. Vzhledem k tomu, že Gigi předváděla módu od svých dvou let, kdy se stala modelkou Baby Guess, měla Yolanda možnost řídit od skutečně útlého dětství celou její kariéru. Při porovnání jejich fotografií je rovněž patrné, že musela podstoupit celou sérii plastických operací. Cena za dokonalou krásu a neoficiální titul jedné z nejkrásnějších žen planety nebyl ani náhodou zadarmo.

Čtěte také: 

  
 
Zdroj: Wikipedie, I-report, Instagram Christina Aguilera, Dočká se Britney svobody?Očko - Jablko nepadlo daleko od stromu, Bella Hadid Instagram, Elle - Gigi Hadid: Matka i zapálená filantropka